Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner sa po roku vráti do Smoleníc. Tentokrát aj s kapelou Para

Jana Kirschner sa po roku vráti do Smoleníc. Tentokrát aj s kapelou Para

12.04.2019 - 15:00 | redakcia

Po necelom roku od mimoriadne vydareného koncertu sa Jana Kirschner vráti do Smoleníc. Spolu s ňou príde aj spriaznená skupina Para, s ktorou minulý rok naspievala skladbu Našou krajinou. Za rovnomenný album získala kapela v marci cenu Album roka na Radio_Head Awards a len pred týždňom uzavrela úspešné turné.


Jana Kirschner a Para v Smoleniciach vystúpia 26. júla v čarovnom prostredí šľachtického parku neďaleko zámockých hradieb. Lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Jej hity ako Žienka domáca či V cudzom meste dávno zľudoveli, veď na slovenskej hudobnej scéne žiari už od druhej polovice 90-tych rokov. Hudobné smerovanie Jany Kirschner sa však rokmi vyvíjalo a z popovej princeznej sa postupne vyprofilovala v suverénnu divu s originálnym muzikantským prejavom. V jej piesňach sa miešajú viaceré štýly, pričom ani po rokoch sa nezdráha experimentovať a posúvať svoju hudbu ešte ďalej.

Aj vďaka jej hudobnému prerodu, ktorý prešla najmä za posledných desať rokov, patrí dodnes k slovenskej speváckej špičke, vydáva umelecky ambiciózne a zároveň úspešné albumy a vypredáva koncerty. Vďaka svojmu hlasu, charizme, chytľavým melódiám a kvalitným textom je uznávaná nielen fanúšikmi, vďaka ktorým sa stala štyrikrát po sebe Zlatou Slávicou, ale aj hudobnými kritikmi na Slovensku aj v Českej republike. Aktuálne ju môžete počuť vo filme Ostrým nožom, pre ktorý nahrala skladbu Dunaj a vidieť na televíznych obrazovkách Markízy a Novy ako koučku súťaže The Voice Česko Slovensko.


Vlaňajší koncert Jany Kirschner spolu so Simou Martausovou bol hudobnou čerešničkou za Smolenickým kultúrnym letom. Tento rok navštívi Smolenice opäť a jej "doprovod" nebude o nič menej zaujímavý. Skupina Para sa vďaka rokmi pilovanému hudobnému rukopisu a nápaditým textom teší povesti jednej z najlepších koncertných kapiel na Slovensku. Skladby ako Abstinent, Doma dobre alebo Keď ťa stretnem aj po rokoch vyvolávajú vo fanúšikoch stále rovnakú chuť spievať si ich spolu s kapelou a vytvárajú tak atmosféru, akú má na koncertoch iba málokto.

Para navyše patrí ku kapelám, ktoré neprestávajú hudobne dozrievať. Svedčí o tom aj víťazné ocenenie pre ich nový album Našou krajinou na tohtoročnom udeľovaní cien Radio_Head Awards.

Mohlo by vás zaujímať:

Nový album Pary je nevyspytateľný. Každým vypočutím sa mení a vyzrieva

FOTO: Para prešla Našou krajinou, vrcholom bola dvakrát vypredaná Bratislava

Lasky z Pary: Ako funguje kapela s primátorom a prečo chýbala na Rádiohlavách?


Hlavné podujatia Smolenického kultúrneho leta 2019:

9. 6. - Richard Müller pod hradbami
29. 6. - Bašavel pod hradbami - Cigánski diabli, Mária Čírová, Robo Grigorov
14. 7. - (rodinný) Piknik na zámku - Paci Pac, Kaprálikovci, Hudba z Marsu
26. 7. - Jana Kirschner a Para
10. - 11. 8. - Dračie dni na zámku

Viac informácií a vstupenky:  

Smolenické kultúrne leto má okrem skvelej hudby a zábavy aj charitatívny rozmer. Dve percentá z ceny každého predaného lístka pôjdu na liečbu malej Emky Krajčírovej. Na mieste sa môžete okrem samotného programu a kvalitného občerstvenia tešiť aj na Kreatívny kútik Nadácie Adeli a projektu Hendikup.

Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti