Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner predstaví Morušu Čiernu naživo v deviatich slovenských mestách

Jana Kirschner predstaví Morušu Čiernu naživo v deviatich slovenských mestách

12.05.2015 - 11:10 | redakcia

Turné k minuloročnej druhej polovici projektu Moruša bolo pôvodne naplánované na jar tohto roka, no pre náročnosť príprav a materské povinnosti Jany Kirschner sa napokon posunulo na jar. Momentálne sú známe termíny deviatich koncertov, ktoré okrem veľkej kapely ponúknu aj VJ-ing a viac elektroniky ako tomu bolo v prípade "bieleho" turné.


Na októbrovom Moruša Čierna tour 2015 sa fanúšikovia môžu tešiť na skladby z rovnomenného platinového albumu, ale aj piesne z albumov Moruša: Biela (2013) či Krajina Rovina (2010) a najznámejšie hity Janinej "popovej éry" v nových úpravách. "Koncept tohto turné je trochu iný. Ide o modernejší zvuk spojený napríklad s videoprojekciou a elektronikou, no zostava kapely je veľmi podobná a divákom sa opäť na pódiu predstaví 11 skvelých muzikantov zo Slovenska a Čiech. Odznejú nové piesne, ale i tie staršie, ku ktorým sme sa na poslednom turné nedostali," prezradila Jana Kirschner.

Fanúšikovia sa tak opäť môžu tešiť na unikátne hudobné predstavenie plné slovanskej melodiky, hravých experimentov a originálnej ženskej poetiky. Spolu so speváčkou sa predvedie aj jej "rodinný orchester" doplnený o mužský spevácky kvartet. "Teším sa, že stretnem ľudí, ktorí sú nám verní a milujú to, čo robíme. Viem, že nebude jednoduché dať opäť dokopy takú veľkú kapelu. Práve preto sa s prípravami začína už v týchto dňoch. Sľubujem, že opäť prinesieme niečo nové. Tento rok hráme aj v mestách, ktoré sme v rámci turné k Moruši Bielej nenavštívili. Veľmi sa teším na Košice, Nitru a Komárno," dodáva speváčka a skladateľka.


Projekt Moruša je rozdelený na dve časti - Biela a Čierna. Prvá časť Moruša: Biela vyšla v novembri 2013 a stretla sa s veľkým úspechom u fanúšikov aj hudobných kritikov doma, pričom v rámci sféry world music nahrávka zaujala aj v zahraničí. Jana Kirschner absolvovala pár dní po vydaní albumu úspešné koncertné turné, ktoré videli tisíce divákov na Slovensku a v Čechách.

Najväčšie publikum však mala minulý rok v lete na trenčianskej Pohode, kde počas emotívneho koncertu fanúšikom oznámila, že je druhýkrát tehotná. Práve narodenie dcérky Yolany v januári tohto roka oddialilo "čierne" pokračovanie koncertného projektu, takže druhá časť turné sa uskutoční až takmer rok po vydaní nahrávky Moruša: Čierna. Koncerty sa opäť konajú pod hlavičkou hlavného partnera projektu - Orange Music Live.

Prečítajte si: Trikrát o Moruši: Jana Kirschner, Eddie Stevens a ich čarovný hudobný svet

Moruša Čierna tour 2015:

8. 10. - Banská Bystrica, Záhrada
9. 10. - Žilina, Synagóga
10. 10. - Martin, Kino Strojár
11. 10. - Trenčín, Piano Klub
23. 10. - Nitra, Nájomná jednotka
24. 10. - Prešov, Kino Scala
25. 10. - Košice, Tabačka
27. 10. - Komárno, Mestské kultúrne stredisko
28. 10. - Bratislava, Stará tržnica

Redakciu Hudba.sk informovala Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Článok bol upravený a doplnený redakciou. Viac podrobností o turné nájdete na oficiálnych stránkach www.janakirschner.com a www.facebook.com/janakirschner.

Foto: Marko Erd


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti