Hudobná skupina Hvozd zahrá 18. mája v Bratislave nový album Krehkou krajinou, ktorý vyšiel začiatkom roka vo vydavateľstve Slnko Records. Symbolicky ho pokrstí a oslávi na Dunaji, na lodi Pink Whale jediným koncertom, na ktorom zaznie celý album v zostave, ktorá ho nahrala. Ako hosť vystúpi pesničkár Archívny chlapec, ktorý v najbližších týždňoch tiež chystá novú nahrávku.

Skupina Hvozd vznikla na prelome tisícročí v Bratislave a v prvých rokoch bola v rámci slovenskej alternatívnej scény koncertnou stálicou. V priebehu rokov sa ich zvuk ustálil na poetickej kombinácii dvoch hlasov s výrazným klavírom a akordeónom, na mieste, odkiaľ je rovnako blízko k šansónu aj punku.

Po 12-ročnej prestávke nahral Hvozd druhý štúdiový album Krehkou krajinou venovaný českej legendárnej kapele Psí vojáci, ktorá im na začiatku tvorby bola veľkou hudobnou inšpiráciou. Výsledkom je zvukovo bohatá, ale zároveň priamočiara nahrávka so špecifickou atmosférou melanchólie aj optimizmu.

Bratislavský koncert odohrá Hvozd v zostave Lucia Chuťková (klavír, spev), Ivana Tirpáková (akordeón, spev), Peter Čaputa (basgitara), Juraj Raši (bicie), Karol Šípoš (trúbka), Ján Slezák (saxofón), Miro Tóth (saxofón).

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Alexander Čerevka.