Hlavná stránka

>

Správy

>

AMO sa na Rock for People zmenia na rockerov

AMO sa na Rock for People zmenia na rockerov

12.06.2012 - 14:20 | redakcia

Festival Rock for People, ktorý sa každoročne koná v Hradci Králové sa čoraz viac snaží presvedčiť o svojej multižánrovosti. Dôkazom je rôznorodý lineup s headlinermi ako Faith No More, The Prodigy, Orbital, Skrillex či Example. Chýbať nebudú ani známe slovenské mená ako napríklad AMO - skupina, pre ktorú je kombinovanie rôznych žánrov prirodzenou výzvou.


Moe a Opak z AMO sľubujú, že na ich koncerte nepôjde iba o hip-hop. "Aj v tomto vystúpení budú rockové prvky. Zahráme dve skladby, ktoré sú výrazne postavené na gitarových boosteroch. Rockový fanúšik si príde na svoje. Pritom každý uvidí aj nejaké nóvum, ktoré mu ponúkneme. Je to vlastne dancehallovo-reggae-hip-hopová hudba. Všetci sa majú na čo tešiť," vyjadril sa Opak.

Okrem hudobnej zložky festivalového vystúpenia, si chalani z AMO dajú záležať aj na štýlovom oblečení. Raperi sa zhodujú v tom, že sa musí byť na čo pozerať. "Chceli by sme aj dobre vyzerať, aj sa na to nejakým spôsobom pripraviť. Pracujeme na tom. Veľmi radi sa obliekame na koncerty a Moe mal možno na mysli to, že si pripravujeme viacmenej celokapelnú kostýmovú vec. Snažíme sa nájsť si oblečenie, ktoré nevyniká veľkými značkami, ale je skôr jednoduchšie a štýlové."

AMO chcú na festivale Rock for People upútať aj hudobne, aj vizuálne. Majú však jasno aj v tom, kto by v hudobnom programe upútal ich. "The Prodigy by som si na festivale rád pozrel. Videl som ich koncert raz alebo dvakrát. Vždy sa mi to páčilo," prezradil Moe. Opak by dal radšej prednosť Faith No More, na festivale však bude z čoho vyberať. Rock for people ponúkne program zostavený z viac ako 200 interpretov.
 
Návštevníci zo Slovenska môžu vstupenky získať cez portál www.ticketsforpeople.cz a platiť v eurách. Zároveň sú lístky k dispozícii v predpredajnej sieti Eventim.

Redakciu Hudba.sk informovala Maca Schmidtová, PR manager festivalu Rock for People na Slovensku. Viac na www.rockforpeople.cz.

Foto: AMO PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti