Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapelu Zoči Voči inšpirovali Wanastovi Vjecy

Kapelu Zoči Voči inšpirovali Wanastovi Vjecy

12.06.2012 - 15:02 | redakcia

S blížiacim sa letom a festivalovou sezónou sa nitrianska kapela Zoči Voči, ktorá dnes predskakuje na bratislavskom koncerte kanadskej punk-rockovej hviezdy Billy Talent, rozhodla pre zaujímavú spoluprácu so svojou fanúšikovskou základňou.


Prostredníctvom dotazníka majú fanúšikovia možnosť zostaviť playlist kapely. "Každý môže zaškrtnúť hociktorú pesničku, pokojne aj všetky. Priebežne výsledky sledujeme a sme milo prekvapení počtom ľudí, ktorí sa do tejto aktivity zapojili," povedal spevák Michal Žitňanský.

Fanúšikovia Zoči Voči vyberajú skladby, ktoré kapela čakala. "Je to asi signál, že robíme dobré playlisty," dodal basgitarista Filip Miko. Vo výbere zatiaľ figuruje iba jeden song, ktorý sa často na koncertoch nehrával. "Budeme si ho musieť možno dvakrát prejsť v skúšobni," tvrdí Michal a dodáva, že na výber sú všetky skladby Zoči Voči, okrem akustických. Príliš sa im nepáči predstava, že by na festival prišli so španielkou.

Nápad so zapojením fanúšikov do tvorby letného playlistu sa zrodil celkom náhodou. "V práci stále počúvam cez slúchadlá rádio a na Funku bol rozhovor s členmi kapely Wanastovi Vjecy, kde hovorili, že oni to tak spravili pred ostatným turné. Ešte som nepočul, že by sa takto niekto rozhodol a zdalo sa mi to pre ľudí zaujímavé. Oni vyberú playlist a my ho už len predáme. Nechceme sa prispôsobiť režimu v hudobnom priemysle, skôr našim fanúšikom," vysvetlil Michal.

"Fanúšikovia sú pre nás dôležití a takto majú aj oni pocit dôležitosti," dodal bubeník Vlado Kovár.

Redakciu Hudba.sk informovala Nikoleta Kováčová, manažérka kapely Zoči Voči

Foto: Myspace.com/zocivoci


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti