Hlavná stránka

>

Správy

>

Košice opäť zažijú jeden z najväčších tanečných festivalov na východe Slovenska

Košice opäť zažijú jeden z najväčších tanečných festivalov na východe Slovenska

12.06.2019 - 15:30 | redakcia

V sobotu 13. júla sa v Košiciach uskutoční už 18. ročník podujatia Free Summer s podtitulom "dance music festival". V areáli Hádzanárskej haly (Multihala) sa bude vonku aj v interiéri počas dvanástich hodín konať bohatý program na piatich pódiách, pričom na svoje si okrem fanúšikov tanečnej hudby prídu aj priaznivci hip-hopu.


Ubehlo už 18 rokov od chvíle, kedy sa dídžeji Dandy Trix a Riccie rozhodli uskutočniť vlastnú tanečnú akciu pod názvom Free SummerMladí hudobní nadšenci a komunita okolo nich sa snažili splniť si "detský sen" a v Košiciach odštartovali tradíciu festivalu elektronickej hudby, kde sa každoročne stretávajú fanúšikovia rôznych hudobných štýlov. Počas existencie festivalu sa menili nariadenia, predpisy, ceny aj garnitúry, ale myšlienka je stále tu a už nie najmladší DJ Dandy Trix je stále na čele komunity, ktorá festival pripravuje.

Brány festivalového areálu sa otvoria už o 15:00, pričom veľká časť programu bude prístupná bezplatne. Na štyroch vonkajších pódiách sa postupne predstavia dídžeji ako A-Z Best, Marko MazagYanko Kral a mnohí ďalší. Fanúšikovia drum&bassu si určite prídu na svoje na pódiu zastrešenom košickou crew BrokenBase, ktorá počas ôsmich rokov svojho fungovania hostila na východe Slovenska viacero známych zahraničných dídžejov a producentov. Program pódia Culture stage zastreší Tabačka Kulturfabrik, predstavia sa tam napríklad legendy slovenského clubbingu Galagha a Toky. Na scéne venovanej hip-hopu vystúpia raperi Boki8 a Pil C.

Headlineri, ktorými sú medzinárodné uznávaná slovenská dídžejka Tamira, vychádzajúce hviezdy britskej houseovej scény PBH & Jack Shizzle a dvojica stálic tvrdého drum&bassu Maztek a Gridlock, sa predstavia na jedinom vnútornom pódiu priamo v Hádzanárskej hale, kde už však treba počítať so vstupným. Lístky v cene 7 eur sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Pozrite sa, ako to na festivale Free Summer vyzeralo minulý rok:"Leto je pre mňa najkrajším ročným obdobím a užívam si už samotný fakt, že sa dá hrať pod holým nebom. Teším sa na ľudí, ktorých nestretávam v kluboch a tiež na pivo z plastového pohára," hovorí s úsmevom Martin Molnár, známy na celom východe Slovenska ako DJ A-Z Best. Okrem účinkovania na festivale je aj členom poroty DJ Camp Contestu, cez ktorú sa môžu na festival dostať mladí talentovaní dídžeji a producenti.  


Novinkou, ktorá sa na festivale objaví bude "komponovanie" hymny tohto festivalu. "Rozhodli sme sa ukázať fanúšikom ako funguje spojenie dídžejingu, resp. elektronickej hudobnej produkcie a živých muzikantov. Spoločne so študentmi košického konzervatória sa pokúsime naživo vyprodukovať track, ktorý bude charakterizovať rôzne žánre tanečnej hudby doprevádzané živými nástrojmi a spevom," hovorí DJ A-Z Best.

Na Free Summer festivale samozrejme nebude chýbať ani gastro zóna so širokým výberom nápojov a jedla. Všetky podrobnosti nájdete na facebookovej stránke podujatia a na evente.

Vstupenky:  

Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)
Foto: archív


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti