Hlavná stránka

>

Správy

>

V Bratislave vystúpi Brandtner/Rofalski Group aj so slovenským kontrabasistom

V Bratislave vystúpi Brandtner/Rofalski Group aj so slovenským kontrabasistom

12.06.2019 - 14:00 | redakcia

Saxofonista Dennis Brandner a klavirista Roman Rofalski, žijúci a pôsobiaci v New Yorku a Berlíne, po mnohých rokoch priateľstva prezentujú spoločný hudobný projekt Brandtner/Rofalski Group. V Bratislave vystúpia 16. júna aj so slovenským kontrabasistom Štefanom "Pištom" Bartušom a rakúskym bubeníkom Klemensom Marktlom.


Medzinárodný jazzový projekt Brandtner/Rofalski Group, ktorého základ tvorí dvojica uznávaných svetových hudobníkov Dennis Brandner a Roman Rofalski, spojil pre svoj bratislavský koncert hudobníkov z USA, Nemecka, Rakúska a Slovenska. Svoje umenie predvedú už 16. júna o 18.00 v rámci ich európskeho turné v bratislavskej Design Factory.

Brandtner a Rofalski si na spoluprácu prizvali nášho popredného medzinárodne pôsobiaceho slovenského basistu Štefana "Pištu" Bartuša a vynikajúceho rakúskeho bubeníka Klemensa Marktla. Vstupenky na koncert Brandtner/Rofalski Group sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Kompozície plné radosti a prekvapení

Program sa skladá z originálnych kompozícií, ktoré spadajú do súčasného jazzu, ale nevylučujú vplyvy z iných štýlov. Najmä Rofalského pozadie v oblasti novej progresívnej hudby prináša so sebou nejedno prekvapenie. Do popredia vystupuje radosť z kolektívneho hrania, ktorá sľubuje umelecký zážitok skúsených muzikantov na najvyššej hudobnej úrovni.     

Multiinštrumentalista Walt Weiskopf opísal Dennisa Brandnera slovami: "Vysoko talentovaný jazzový hudobník. Dennis hrá s krásnym, plným zvukom a jeho línie sú vždy presvedčivé. Má všetko to, čo je potrebné na to, aby vynikal v hudobnom biznise". 

Roman Rofalski je brilantný a všestranný pianista, Štefan "Pišta" Bartuš je bezpochyby top slovenským kontrabasistom, ktorý disponuje vynikajúcou technikou, časovaním a cítenim a posledný zo štvorice Klemens Marktl je jedným z najväčších talentov pochádzajúcich z Európy. Významne prispieva ku kontinuite veľkých jazzových bubeníkov, ktorí sú tiež skladateľmi a kapelníkmi.

Vstupenky:  


Redakciu Hudba.sk informovali organizátori koncertu. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti