Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hip-hope: Rakby našiel odvahu a odpovedal Rytmusovi

Týždeň v hip-hope: Rakby našiel odvahu a odpovedal Rytmusovi

12.09.2013 - 00:00 | redakcia

Dávid vs. Goliáš. Tak by sa dal charakterizovať medializovaný konflikt na slovenskej scéne, ktorého protagonistami sú Rakby a Rytmus. A aby toho nebolo málo, činili sa tento týždeň aj Ego, Vec a H16. V zámorí je naďalej hlavnou témou Eminem, ktorý najnovšie predstavil klip k prvému singlu Berzerk.


Spor medzi Rytmusom a Rakbym odštartovalo video z backstageu festivalu Hip Hop Kemp, kde člen Kontrafaktu vymenoval niekoľkých slovenských rapperov, ktorých nemá príliš v láske. Medzi nimi sa ocitol aj Rakby, ktorý sa na prekvapenie mnohých rozhodol na Rytmusove slová zareagovať. Spravil tak prostredníctvom skladby s názvom Čau Paťo, ku ktorej natočil aj klip. Čo treba Rakbymu uznať, je, že celý spor poňal s humorom a nadhľadom. Zároveň ho využil aj na promo svojho nového albumu. O tom, že mu to vyšlo, svedčí už vyše 850-tisíc prehratí videa za necelé 4 dni.

Rakby - Čau Paťo

Aktívny je aj druhý rapujúci člen Kontrafaktu - Ego. Ten vypustil video k trochu zvláštnej skladbe Moje prázdniny, ktoré je navyše zložené čisto z fotografií. O produkciu skladby sa postaral Dalyb.

Ego - Moje prázdniny

O mesiac bude mať v kinách premiéru nový slovenský film Kandidát režiséra Jonáša Karáska, ku ktorému nahral titulnú skladbu Vec. Hudobnú stránku tracku si vzal na starosti Matúš Široký. Viac o skladbe si prečítajte TU.

Vec - Kandidát

Bohatú tohtotýždňovú nádielku z domácej scény uzavrieme remixom skladby Celú noc od H16, do ktorého si Majk Spirit, Cigo a Otecko pozvali zaujímavú zostavu v zložení Orion, Ben Cristovao, Ektor & Supa. Remix je to nielen vďaka účasti hostí, ale aj pre nové strofy od samotnej H16, i keď Spirita počuť iba v refréne. Skladba by sa mala nachádzať na pripravovanom Grimasovom producentskom albume.

H16 feat. Orion, Ben Cristovao, Supa & Ektor - Celú noc (Remix)

A teraz sa už presunieme do zámoria. Ako sme spomínali už v úvode, témou číslo jedna je tam znova Eminem. Ten, ako je známe, vydá začiatkom novembra novú štúdiovku The Marshall Mathers LP 2. Tú predznamenáva singel Berzerk, ktorý sa krátko po svojom vydaní dočkal aj vizuálnej podoby. V klipe môžete okrem samotného Shadyho vidieť aj producenta Ricka Rubina, členov Slaughterhouse, Kendricka Lamara a tiež Kid Rocka.

Eminem - Berzerk

Eddie Murphy (áno, presne ten Eddie Murphy) vypustil nedávno do sveta veľmi podarenú skladbu Red Light s hosťujúcim Snoop Lionom. Netrvalo dlho a k tejto príjemnej reggae piesni vznikol aj klip. Nech sa páči.

Eddie Murphy feat. Snoop Lion - Red Light

Big Boi aj necelý rok po vydaní sólovky Vicious Lies And Dangerous Rumors nakrúca nové videá k skladbám z tohto kvalitného počinu. Najnovšie tak máme možnosť zhliadnuť vizuál k tracku Thom Pettie, v ktorom hosťujú Killer Mike a Little Dragon.

Big Boi feat. Killer Mike & Little Dragon - Thom Pettie

Veľmi príjemné prekvapenie si pre svojich priaznivcov pripravil Brother Ali. Ten v deň štartu spoločného turné s Immortal Technique vypustil EP Left In The Deck, ktoré obsahuje desať doteraz nevydaných skladieb. O ich produkciu sa postaral Jake One, ktorý kompletne zastrešil aj Aliho vlaňajší album Mourning In America And Dreaming in Color.

Brother Ali - Left In The Deck

Brother Ali bude mať dnes hneď dvojnásobné zastúpenie, keďže R.A. The Rugged Man sa rozhodol zverejniť video k skladbe The Dangerous 3, v ktorom Ali hosťuje. Trojicu nebezpečných emcees dopĺňa legendárny Masta Ace.

R.A. The Rugged Man feat. Brother Ali & Masta Ace - The Dangerous 3

Dnešný Týždeň v hip-hope uzavrieme trochu netradične. Máme tu totiž skladbu Machine Gun od britskej elektronickej formácie Chase & Status. Dôvod, prečo ju zaraďujeme do tejto rubriky, je ten, že v nej hosťuje Pusha T. Ako táto netradičná spolupráca dopadla, sa môžete presvedčiť práve teraz.

Chase & Status feat. Pusha T - Machine Gun

Týždenný prehľad noviniek na hip-hopovej scéne vychádza vždy vo štvrtok o polnoci. Ak chcete aj vy prispieť svojimi tipmi na kvalitnú hudbu v tomto žánri, kontaktujte nás na adrese redakcia@hudba.sk.

Autor: Miguel Mitchél
Foto: Facebook.com/Rytmusjepan


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti