Hlavná stránka

>

Správy

>

TV JOJ štartuje šou na štýl Carpool Karaoke. Prvým hosťom bude Adam Ďurica

TV JOJ štartuje šou na štýl Carpool Karaoke. Prvým hosťom bude Adam Ďurica

12.09.2017 - 11:00 | redakcia

Už zajtra bude mať na obrazovkách televízie JOJ premiéru slovenská verzia formátu Carpool Karaoke, v ktorom známi speváci popri jazde autom spievajú s moderátorom svoje vlastné hity a obľúbené skladby. Šou sa bude vysielať každú stredu a prvým hosťom bude Adam Ďurica. V ďalších vydaniach uvidíte aj Celeste Buckingham, Helenu Vondráčkovú, či Richarda Müllera.


Moderátorom relácie s názvom Super Karaoke bude slovenský herec Sväťo Malachovský. Do nového formátu ho zástupcovia televízie chceli obsadiť už od začiatku. "Volali mi ešte minulý rok, že sa takéto niečo bude točiť. Vtedy som ani netušil, o čom je reč, no krátko na to som sa s Carpool Karaoke zoznámil a veľmi sa mi to páčilo. Nemohol som však hneď ponuku prijať, pretože mi v tom čase zomrela mama. No počkali na mňa, veľmi si to gesto vážim," uviedol Malachovský v rozhovore pre agentúru SITA.

Carpool Karaoke sa v Amerike zviditeľnilo pôvodne ako súčasť relácie televízie CBS The Late Late Show with James Corden. Producenti spomínanej talkšou z neho následne urobili samostatný formát, ktorý tento rok predstavili a začali predávať do zahraničia. Producent Cordenovej šou Ben Winston vlani priznal, že požiadavku na vytvorenie samostatného formátu dostali z viacerých strán. Dopytu sa preto rozhodli vyhovieť a rubrika z nočnej šou sa transformovala do 30-minútového formátu, ktorý globálne distribuuje CBS International.

Hosť musí vždy vyznieť ako kráľ

"Tým, že je to licencovaný formát, musia sa dodržiavať pravidlá. Bol tu dokonca človek z CBS. Prišiel, aby si odkontroloval, ako to tu točíme. Rozdali spolu do sveta päť licencií a ten človek z CBS povedal, že to, ako to točíme my, je úplná topka," vyzdvihol Malachovský. V pravidlách tvorcovia relácie uvádzajú, akým spôsobom sa má točiť, ako viesť rozhovor či koľko skladieb musí počas jej trvania odznieť. "Je tam zároveň taká krásna veta, že hosť musí z toho vždy vyjsť ako kráľ. Ak urobí chybu, ja musím urobiť väčšiu. Má to byť taká oslava toho človeka," priblížil herec.

"V origináli mal tento formát v rámci Cordenovej šou tak 5-7 minút. My sme museli reláciu natiahnuť na pol hodinu, tak sme ju vyplnili dlhším rozhovorom a vždy príde aj nejaký hosť - buď je to prekvapenie, alebo je to človek, ktorého si tie osobnosti vyžiadajú. S každou celebritou odspievame spolu dvanásť piesní a záver Super Karaoke je vždy na nejakom mieste, ktoré si ten človek zvolí. Je to zaujímavé, každý koniec je iný," poznamenal Malachovský.Bílá, Vondráčková, Tásler i Müller

V novej relácii sa môžu fanúšikovia tešiť nielen na slovenských, ale aj českých spevákov a speváčky. "Zatiaľ sme nakrúcali so Celeste Buckingham, Helenou Vondráčkovou, Luciou Bílou, tie boli perfektné. Vozil som aj Adama Ďuricu, Maťa Ďurindu, Ivana Táslera, Petra Nagya a Richarda Müllera. A v novembri by sme mali točiť s Michalom Davidom. Na toho sa veľmi teším, on je na takýto formát ideálny typ, pretože má veľa hitov a vie byť aj veľmi vtipný," povedal herec, ktorý oceňuje rôznorodosť a otvorenosť svojich respondentov.

"Každý interpret, s ktorým som zatiaľ točil, bol špecifický, každý bol iný. No najviac sa mi páči, ako sa po chvíli všetci poľudštia. V aute, ktorým sa vozíme, je strašne veľa kamier, väčšina z nich na prednom skle. Najprv ich registrujú, no po pol hodine jazdy ich prestanú vnímať, uvoľnia sa a rozprávajú naozaj o všeličom. A potom príde tá čerešnička na torte, že si dáme niektorú ich pesničku. Často sú veľmi odviazaní, uvoľnení a kamarátski. Každý rozhovor končíme, ako keby sme boli priatelia dvadsať rokov. S mnohými som sa pritom ešte nikdy nestretol," podotkol Malachovský.

"Je tam zároveň veľká miera improvizácie, všetko závisí vždy od hosťa. Ja som chcel, nech to nie je na prvú, len o zábave, preto prechádzame naozaj rôznymi témami, o ktorých sú oni ochotní sa baviť. No chcem, aby sa cítili dobre, takže netlačím na pílu a nežiadam od nich informácie zo súkromia. Nakoniec k tomu aj tak často príde a sami všeličo prezradia," uzavrel.

Prvý diel novej šou si môžete pozrieť už 13. septembra. Televízia JOJ plánuje Super Karaoke vysielať každú stredu o 22:00.Zdroj: SITA
Foto: TV JOJ


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti