Hlavná stránka

>

Správy

>

Korben Dallas pokračujú v Bazén Tour, zahrajú aj s Davidom Stypkom

Korben Dallas pokračujú v Bazén Tour, zahrajú aj s Davidom Stypkom

12.09.2019 - 12:10 | redakcia

Korben Dallas na jeseň pripravujú pokračovanie turné k tohtoročnému albumu Bazén. Na jar ho kapela predstavila v deviatich slovenských a českých mestách, v lete na festivaloch ako Pohoda či Grape. Na jeseň so svojím novým programom zavítajú okrem Bratislavy aj do štyroch slovenských miest, ktoré nestihli navštíviť na jar - v Humennom, Prešove, Trnave a Martine.


"Zhodou okolnosti vo všetkých štyroch mestách budeme mať koncerty v kluboch, v ktorých sme doteraz nikdy nehrali. V Humennom to bude náš prvý koncert vôbec, v Prešove sa tešíme do nového klubu Stromoradie, ktorý otvorila partia ľudí okolo nášho kamaráta Martina Višňovského z Chiki Liki Tu-a. V Trnave sa tešíme do nového priestoru Malý Berlín, ktorý je súčasťou skvelého projektu Nádvorie. A v Martine si konečne zahráme v známom kultúrnom centre Bar Museum," hovorí frontman kapely Juraj Benetin.


Okrem štyroch menších klubových koncertov čakajú Korben Dallas aj tri veľké spoločné koncerty s českou skupinou David Stypka & Bandjeez. Najskôr bude Stypka s kapelou špeciálnym hosťom Korbenov v bratislavskom Majestic Music Clube, začiatkom decembra si potom úlohy vymenia na koncertoch v Brne a Prahe.

Charizmatický český spevák a skladateľ sa podobne ako Korben Dallas pohybuje na rozhraní medzi mainstreamovou a alternatívnejšou hudbou. Vďaka albumu neboj. získal Cenu Anděl 2017 ako sólový interpret roka a v súčasnosti pracuje na novom albume s názvom Dýchej. Spevák mal spoluprácu s Korben Dallas vyhliadnutú už dávnejšie. "Kedysi som počul nejaký ich album, ale úplne ma dostali až naživo na malej scéne na festivale Colours of Ostrava. Odvtedy som vedel, že s touto kapelou si chcem zahrať. Sú bez preháňania mojou najobľúbenejšou slovenskou skupinou," hovorí David Stypka.

Na tri spoločné koncerty so Stypkovou kapelou sa teší aj bubeník Korben Dallas Ozo Guttler. "Davida a kapelu Bandjeez sledujem už pár rokov. Veľmi sa teším, aký úspech v Čechách a na Morave majú a že sa im podarilo preraziť s tvorbou, ktorá, zjednodušene povedané, zvyšuje u poslucháčov latku. Chalani z kapely Bandjeez sú naša krvná skupina, určite to budú to skvelé koncerty."


Od vydania albumu Bazén hrávajú Korben Dallas nielen s novým stálym členom, gitaristom Ľubom Petruškom, ale aj s trojicou vokalistiek. S Katarínou Bielikovou, Helenou Šabovou a Kateřinou Mojžišovou, ktoré nebudú chýbať ani na jesenných koncertoch Bazén Tour, sa za pol roka od krstu šiestej štúdiovky kapela veľmi dobre zžila.

"Keď sme dievčatá pozvali na prvých pár koncertov, asi sme ani netušili, aký veľký krok robíme. Zrazu je nás na pódiu viac a takmer polovica zostavy je ženská, v hudbe sa objavujú nové farby a nová energia. Navyše ešte stále sme vo fáze, že každý koncert je iný, stále beží intenzívna interakcia," hodnotí vydarenú spoluprácu basgitarista Lukáš Fila.


Korben Dallas - Bazén Tour - jeseň 2019:

25. 10. - Humenné, History Art & Music Club
26. 10. - Prešov, Stromoradie
7. 11. - Bratislava, Majestic Music Club (+David Stypka & Bandjeez)
20. 11. - Trnava, Malý Berlín
22. 11. - Martin, Bar Museum
2. 12. - Brno, Fléda (+David Stypka & Bandjeez)
3. 12. - Praha, Lucerna Music Bar (+David Stypka & Bandjeez)

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér skupiny Korben Dallas Matúš Németh.

Foto: Tomáš Benedikovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti