Napriek tomu, že koncertná agentúra Lordi Music Agency pôsobí na trhu len od roku 2018, nejde o žiadnych nováčikov. Za touto značkou stoja hudobní nadšenci, ktorí už na Slovensko priviezli kapely ako Cradle Of Filth, Pretty Maids, Gus G., Therion alebo opäť sa vracajúcich Rage a Lordi.


Nútenú pandemickú prestávku chce Lordi Music Agency fanúšikom tvrdej rockovej a metalovej hudby vynahradiť hneď piatimi zaujímavými akciami, ktoré sa budú konať už túto jeseň.

Prvou z nich je vystúpenie hard-rockovej pätice Hardline z USA, ktorá vystúpi už 1. októbra v bratislavskom klube Randal. Ústrednou postavou je špičkový spevák Johny Gioeli, ktorý zároveň pôsobí aj v kapele Axela Rudiho Pella. Hardline sú na scéne už viac ako 30 rokov a za ten čas sa v zostave vystriedala svetová muzikantská špička - bubeníci Deen Castronovo (Ozzy Osbourne, Steve Vai) a Mike Terrana (Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine), gitarista Neil Schon (Journey) alebo taliansky multiinštrumentalista a producent Alessandro Del Vecchio (Jorn Lande), ktorý pôsobí aj v aktuálnej zostave ako klávesák. Ich živé vystúpenia sú plné radosti z hrania a bezchybných výkonov všetkých členov.

VSTUPENKY

Facebook event


O dva týždne sa presunieme o poschodie vyššie do väčšieho MMC, kam presne 15. októbra opäť zavítajú fínske rockové príšery LORDI. Víťazi súťaže Eurovision Song Contest z roku 2006 sa vracajú na Slovensko s úplne novým programom. A ten bude naozaj pestrý, pretože LORDI, ako prvá kapela na svete, vydali naraz neuveriteľných sedem nových albumov, ktoré sú navyše každý v inom hudobnom štýle. Preto aj názov Lordiversity Tour. Samozrejme, určite nebudú chýbať ani všetky dôležité hity z bohatého katalģu kapely, napríklad víťazná skladba Eurovízie Hard Rock Hallelujah. 

VSTUPENKY

Facebook event


Brainrage Over Europe Tour spája dve nemecké power metalové legendy. Ako už názov napovedá, ide o kapely Brainstorm a Rage, ktoré sa rozhodli spojiť sily a dopriať svojim fanúšikom unikátny zážitok. Ani jedno zoskupenie netreba priaznivcom tvrdého a progresívnejšieho kovu špeciálne predstavovať, keďže svetové pódiá brázdia už od 80. rokov a nahrávky v ich diskografii sa rátajú v dvojciferných číslach.

Tentokrát sa budú sústrediť na svoje novinkové nahrávky z roku 2021. Rage vlani vydali Ressurection Day a Brainstorm fanúšikov potešili s  albumom Wall Of Skulls. Navyše obe kapely sľúbili, že zahrajú minimálne 75 minút, čiže 19. októbra nás v klube Randal čaká intenzívny power-metalový náklad. 

VSTUPENKY

Facebook event


Už na druhý deň (20.10.) sa na tom istom mieste predstaví etno-thrashový Ektomorf z Maďarska. Kvarteto, zoskupené okolo charizmatického frontmana Zoltána Farkasa s rómskymi koreňmi šíri svoj nekompromisný thrash metal ovplyvnený práve temperamentom a rytmikou rómskej hudby od roku 1993 a na slovenských pódiách je skupina už ako doma. 19. októbra sa u nás zastaví opäť, tentoraz s novinkou Reborn (2021) v rámci European Roborn Tour, ktoré práve prebieha. 

VSTUPENKY

Facebook event


Bodka za tohtoročnými koncertnými aktivitami Lordi Music Agency bude naozaj veľkolepá. 13. novembra sa v klube MMC zastaví nesmrteľný spevák Udo Dirkschneider. Najprv pôsobil v legendárnej kapele Accent, ale už dlhé roky funguje sólovo pod vlastnou značkou U.D.O.

Pôvodne malo byť turné na podporu albumu z roku 2021 s názvom Game Over, ale z dôvodu celosvetovej pandémie bolo odložené a Udo medzičasom vydal nový album My Way, ktorý je plný spevákových obľúbených coververzií od velikánov ako Led Zeppelin, AC/DC alebo Queen. K ich hitu We Will Rock You natočil aj vtipný videoklip a možno zaznie aj na koncerte v Bratislave spolu s ďalšími peckami. 

VSTUPENKY

Facebook event 


Zdroj: Predpredaj.sk (Hudba.sk edit)

Súvisiaci interpreti: Lordi