Tretí štúdiový album Green Day má už 30 rokov. Pri tejto príležitosti vydá kapela 29. septembra jeho špeciálnu reedíciu s názvom Dookie (30th Anniversary Deluxe Edition), ktorá bude dostupná v niekoľkých verziách. Kapela skrátila čakanie na ňu troma doposiaľ nevydanými nahrávkami, ktoré budú jej súčasťou.

Prvou ochutnávkou je cover verzia skladby Rufusa Thomasa z roku 1963 Walking The Dog, ďalšou zverejnenou nahrávkou je  hi-fi štúdiová verzia skladby Christie Road, ktorá sa pôvodne objavila na debutovom albume Kerplunk a z EP Slappy z roku 1990 teraz Green Day zverejnili taktiež hi-fi štúdiovú verziu piesne 409 In Your Coffeemaker.

Reedícia Dookie (30th Anniversary Deluxe Edition) vyjde ako limitovaná edícia vinylového 6 LP boxu, 4 CD boxu a k dispozícii bude aj digitálne. Obsahovať bude okrem pôvodného materiálu aj nevydané demonahrávky a dve živé nahrávky Live At Woodstock 1994 a Live In Barcelona 1994.

Boxy budú okrem nosičov obsahovať špeciálne predmety - rolku vrecúšok na psie exkrementy Dookie, osviežovač vzduchu, pohľadnicu, nálepku, plagát a mnoho ďalších zberateľských kúskov. Súčasťou oboch verzií boxov bude aj osobné intro napísané producentom Robom Cavallom a rozsiahle poznámky Boba Mehra.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)