Aukcia, ktorá sa konala minulý týždeň v aukčnej sieni Sotheby's, ponúkala ručne písané texty niekoľkých piesní kapely Queen, šperky Freddieho Mercuryho a jeho zbierku umeleckých diel. Predalo sa viac ako 1400 jeho osobných vecí. Pre rodinu, priateľov a kolegov z kapely je rozpredanie jeho intímnych vecí smutnou záležitosťou.

Pred samotnou aukciou zdieľal Brian May na sociálnej sieti fotografiu Freddieho Mercuryho, ku ktorej napísal: "V týchto zvláštnych dňoch nevyhnutne premýšľam o Freddiem. V čase, keď bola táto fotografia urobená, sa nezdalo veľmi dôležité vidieť Freddieho prsty tancujúce na mojej vlastnej podomácky vyrobenej gitare. Teraz vyvoláva vlnu náklonnosti a skvelých spomienok. Veľmi mi chýba."

"Freddieho najintímnejšie osobné veci a spisy, ktoré boli súčasťou toho, čo sme zdieľali toľko rokov, pôjdu pod kladivo a budú priznané tomu, kto ponúkne najviac a budú navždy rozptýlené. Nemôžem sa na to pozerať. Pre nás, jeho najbližších priateľov a rodinu, je to príliš smutné," dodal May.

Za najvzácnejší kúsok aukcie bol označený klavír Yamaha Grand z roku 1973, ktorý Mercury použil pri skladaní hitu Bohemian Rhapsody. Predal sa za 1,7 milióna libier, čo je viac ako štvrtina z celkového výťažku aukcie.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)