Hlavná stránka

>

Správy

>

Kuko a Horkýže Slíže sa chystajú na Koniec sveta

Kuko a Horkýže Slíže sa chystajú na Koniec sveta

12.10.2012 - 16:26 | redakcia

Nitrianska skupina Horkýže Slíže sa chystá na hudobnú smršť v podobe megakoncertu. Tá nastane 12. decembra v Bratislave a 21. decembra v Košiciach v rámci akcie Koniec sveta, na ktorú si kapela spolu s organizátorom Romanom Hodoňom nachystala aj hudobné prekvapenie.


Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a v košickej Steel Arene sa na Konci sveta zídu špičkoví slovenskí umelci. Na jedinečnej akcii nebudú chýbať mená ako Richard Müller, Ivan Tásler, Jana Kirschner, český spevák David Kraus a dokonca Terchovská muzika.

Predstaví sa aj nitrianska skupina Horkýže Slíže, ktorá so spomenutými interpretmi na jednom pódiu nehráva často, ale slovenská scéna je malá a tak počas rokov už na seba samozrejme natrafili. "Poznáme sa, tykáme si. Sú to fajn hudobníci a organizátor urobil dobrú dramaturgiu. Je to fajn, keď sa strieda upokojujúca hudba s energickou," vysvetľuje líder skupiny Horkýže Slíže Kuko.

Kapela v tomto roku oslavuje 20 rokov na hudobnej scéne. Na novom bratislavskom zimáku si však zahrá po prvýkrát. "Na štadióne Ondreja Nepelu som ešte nehral. Bol som tam len na cirkusovom vystúpení so synom. Bude to pre mňa niečo nové. Hovorí sa, že tam je dobrá akustika, tak sa veľmi teším. Zahráme určite niečo špeciálne, pomiešame to tam. Nemám problém zaspievať s každým interpretom," sľubuje prekvapenie líder slížov.

Organizátor koncertu Koniec sveta a šéf agentúry 212 Roman Hodoň sa s Kukom stretol začiatkom roka, aby dohodol detaily spolupráce. "Slíže som počúval, kým deti nezačali niektoré verše opakovať aj v škole. CD som schoval, ale deti ich našli a púštali si ich ďalej," smeje sa šéf agentúry 212 Roman Hodoň, ktorý si s Kukom počas stretnutia stihol vzájomne vymeniť aj tričká s "neobyčajnými obrázkami". Ako to vyzeralo, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Vstupenky na megakoncert Koniec sveta sú v predaji na www.ticketportal.sk.

Redakciu Hudba.sk informovala Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: Propaganda House


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti