Hlavná stránka

>

Správy

>

Nová kráľovná electro swingu Alice Francis príde prvýkrát do Bratislavy

Nová kráľovná electro swingu Alice Francis príde prvýkrát do Bratislavy

12.10.2017 - 10:00 | redakcia

Hudobný fenomén menom electro swing už netreba na Slovensku predstavovať. Vypredané koncerty kapely Parov Stelar Band alebo speváčky Caro Emerald dávajú tušiť, že tento žáner slávi veľký úspech aj u nás. Možno ste ale ešte nepočuli o speváčke menom Alice Francis, ktorá sa v Bratislave prvýkrát predstaví 24. októbra v Nu Spirit Clube.


Prečo práve ona stojí za pozornosť? Alice Francis, kráľovná novej éry moderného swingu, patrí medzi najhorúcejšie mená na súčasnej európskej hudobnej scéne. Okrem jej unikátneho spevu, ktorý umne spája moderný pop s inšpiráciou najväčšími hlasmi histórie ako Billie Holiday alebo Eartha Kitt, je Alice tiež skvelá skladateľka, textárka a performerka.

Alice Francis je krásna mladá dáma s exotickými koreňmi. Narodila sa v Rumunsku, ale s rodičmi vyrastala v Nemecku, kde tiež zapustila korene. Hudbe sa aktívne venuje už od svojich štrnástich rokov, kedy začala nahrávať v štúdiu, spievať naživo v rôznych projektoch a aj produkovať vlastnú hudbu. Jej žiarivú neoswingovú kariéru odštartoval producent a hudobník Goldielocks, ktorý ponúkol Alice spoluprácu a tá trvá dodnes nielen v štúdiu, ale aj na koncertoch.

Nikto asi nemôže lepšie posúdiť kvalitu tvorby Alice Francis než Parov Stelar, dídžej a producent, ktorý je zďaleka najvplyvnejším predstaviteľom electro-swingovej revolúcie. Fakt, že mladej speváčke sám ponúkol spoluprácu na remixe k jej prvému singlu Shoot Him Down, hovorí za všetko.


Debutový album Alice Francis s názvom St. James Ballroom vyšiel v septembri 2012 a okrem hitu Shoot Him Down, obsahuje aj ďalšie úspešné single St. James Ballroom alebo Gangsterlove. Z albumu na vás dýchne atmosféra swingovej éry 20. rokov vkusne premiešaná s rozmanitými vplyvmi popu, hip-hopu, elektronickej hudby a latina. Všetko drží pohromade priezračný zvukový kabát Goldielocka a všestranný hlasový prejav talentovanej Alice. Či ide o swingové frázovanie, rap alebo scat, speváčka prezývaná Miss Flapperty to má všetko. St. James Ballroom je po všetkých stránkach dotiahnutý album, ktorý dokazuje, že ako Alice, tak i Goldielocks majú swingovú hudbu minulého storočia dokonale zvládnutú a dokážu ju svojím originálnym prístupom priblížiť dnešnej generácii.

Talentovaná kráska príde do Bratislavy s novým albumom Electric Shock, ktorý vyšiel tento rok v apríli. Na novinke sa autorskej trojici Alice Francis (spev), Mr. Goldielocks (sampler) a Sir Chul-Min Yoo (doprovodné vokály) podarilo posunúť hranice electro-swingovej produkcie zase o niečo ďalej. Rovnako ako na debutovom albume, aj v nových skladbách nájdete originálny mix analógových a digitálnych zvukov, započujete stopy blues, swingu, popu, house music, reggae a dokonca aj klasickej hudby. Nový album je navyše obohatený o veľa exotických a neobvyklých nástrojov, ktoré Alice s kolegami nahrala na svojich cestách.

K vzniku novej nahrávky Alice hovorí: "Nie sme ako klasická kapela, ktorá ide od jari do jesene na turné a potom sa zavrie do štúdia. Niektoré pesničky, ktoré sú na albume, sme nahrávali už pred tromi rokmi. Zvyšok ja aj Goldielocks skladáme na cestách. To, že sa stretávame stále s novými ľuďmi a spoznávame nové krajiny, má tiež vplyv na našu tvorbu. V nových pesničkách je ten vplyv rozdielnych kultúr určite cítiť."


Aj keď Alice a Goldielock v žiadnom prípade nepopierajú fascináciu Josephinou Baker, charlestonom a jazzom 20. rokov, ich produkcia ďaleko presahuje všadeprítomnú retro vlnu. Zvuk búrlivých dvadsiatych rokov pretavili za využitia digitálnych technológií 21. storočia a vytvorili si svoj vlastný osobitý štýl. Že to myslia so svojou originalitou vážne, dokazuje aj vizuálna stránka ich tvorby. Presvedčte sa sami na fotkách z ich koncertov alebo vo vizuálne prepracovaných videoklipoch. Alice a Goldielocks si dokonca sami vyrábajú štýlové oblečenie a doplnky.

Počas posledných troch rokov neustáleho koncertovania po Európe, Kanade, Rusku a Izraeli stála Alice Francis na pódiu aj vedľa takých hviezd ako sú Alicia Keys, Erykah Badu alebo Public Enemy. Bratislava sa tak 24. októbra v Nu Spirit Clube konečne dočká veľkej premiéry aktuálneho mena na európskej hudobnej scéne. Nech vás už zachytila ​​electro-swingová vlna alebo ešte nie, urobte si v tento októbrový večer čas, bude to stáť za to.

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Redakciu Hudba.sk informovala Beata Rožárová z agentúry Dr. Horák. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Gregor Hohenberg - Facebook.com/alicefrancismusic


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti