Hlavná stránka

>

Správy

>

Energické duo Malalata vydáva prvý remix a vyráža na turné Balkan Bashavel

Energické duo Malalata vydáva prvý remix a vyráža na turné Balkan Bashavel

12.10.2018 - 12:00 | redakcia

Slovenská dvojica Malalata spoločne vystupuje už viac ako jedenásť rokov. Počas septembra si ich energiou nabitú šou užívali tancachtiví milovníci hudby až v ďalekom Mexiku. Teraz sa chalani vracajú späť na domácu pôdu, kde budúci týždeň rozbehnú slovensko-české turné so sériou párty Balkan Bashavel. Pred pár dňami vydali aj svoj historicky prvý remix.


Párty Balkan Bashavel sa pod taktovkou dídžejského dua Malalata odohrávajú už od roku 2011 a za dobu svojej existencie si už stihli získať tisíce fanúšikov nielen u nás, ale aj v Čechách. Štýlovo ide predovšetkým o balkan beats, čo predstavuje južanskú hudbu, ktorá sa bežne v rádiách nehrá, ale má obrovskú energiu a temperament. "Na Balkan Bashavele sa vyskáčete a vytancujete tak, že ďalší deň nemusíte ísť do fitka. Sľubujeme, že počas celej noci neprestanete loviť endorfíny do zásoby," láka na akciu dvojica Malalata.

V balkánskom párty štýle sa nesie aj remix skladby Balkan Revolution od českej world music kapely Mr. Loco. Na energickej prerábke sa chalani z Malalata spojili s producentom Lukie FWD, známym najmä zo spolupráce s Pokymanom z Medial Banana.


S balkánskym rytmom po Slovensku aj Čechách

Ich slová si budete môcť overiť počas aktuálneho jesenného turné, ktoré sa začína v polovici októbra v Nitre, kde sa Balkan Bashavel odohrá vôbec prvýkrát. Na Slovensku sa uskutoční celkom deväť zastávok, ďalšie sú v mestách ako Ružomberok, Prešov, Banská Bystrica, Bratislava, Trnava, Trenčín, Košice, Žilina. Česká časť turné odštartuje v piatok 2. novembra v Brne, a následne sa presunie do Prahy a Ostravy.  

Po boku dua Malalata, rovnako ako pri predchádzajúcich Balkan Bashavel tour, vystúpia aj živé kapely a slovenskí, českí i zahraniční dídžeji. "Balkan Bashavel už oslavuje svoj siedmy rok, k tomuto jubileu sme si nadelili aj super hostí. Tentoraz sa môžete tešiť na skvelých dídžejov zo Španielska a Dánska. Nebude to však iba o hudbe. Vo vybraných mestách opäť zaraďujeme aj zaujímavý sprievodný program. Inak chystáme aj prekvapenie v podobe inovovaného dizajnu pódia a merchandise novinky," prezrádzajú chalani z Malalata.  

Neodmysliteľnou súčasťou hudobno-tanečných párty Balkan Bashavel budú aj tento raz cool drinky. "Najrýchlejší návštevníci sa môžu tešiť na welcome drink v podobe ľadovo namrazeného Jägermeistera. Na vybraných zastávkach sa po celý večer o pitný režim všetkých zúčastnených navyše budú starať aj sympaťáčky z tímu Jäger Beets, ktoré dofrčia vo svojom štýlovom aute," uvádzajú organizátori. 

Malalata Balkan Bashavel Tour 2018:

17. 10. - Nitra, UglyFlamingo (+ Zugree)
18. 10. - Ružomberok, Čajovňa Relax (+ Libor)
19. 10. - Prešov, Wave Klub (+ BDHS, Hrajnoha)
20. 10. - Banská Bystrica, Klub 77 (+ LePett Nicolas)
26. 10. - Bratislava, Véčko (+ CircusBrothers, Mr. Nicolaj + tanečný workshop) - Predpredaj
27. 10. - Trnava, Zelený kríček (+ Mr. Nicolaj)
2. 11. - Brno, Fléda (+ Sendreiovci, Grounchoo + tanečný workshop) 
3. 11. - Trenčín, Stejdž (+ Grounchoo)
9. 11. - Praha, Kasárna Karlín (+ CircusBrothers, Gadjo.cz + tanečný workshop)
16. 11. - Košice, Kasárne/Kulturpark (+ BDHS, Dr. Tesla)
17. 11. - Žilina, Smer Klub 77 (+ Dr. Tesla)  
19. 11. - Ostrava, Cooltour (+ LePett Nicolas)


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Ivana Šureková. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: archív Malalata


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti