Hlavná stránka

>

Správy

>

Ikona 80. rokov Kim Wilde mieri na Slovensko! Už o týždeň zaspieva v MMC

Ikona 80. rokov Kim Wilde mieri na Slovensko! Už o týždeň zaspieva v MMC

12.10.2018 - 15:00 | redakcia

Napriek tomu, že svet pozná Kim Wilde ako popovú hviezdu, vždy spolu s bratom Rickym kráčala po tvrdšej rockovej ceste. Ich prvotné počiny vychádzajú z rozvíjajúcej sa scény new wave, popretkávanej glam rockovým feelingom, ktorý v Kim zostáva dodnes. Presvedčiť sa o tom môžete už budúcu sobotu na jednej z top koncertných udalostí jesene v Bratislave.


Aj keď nahrávky anglickej speváčky Kim Wilde nesú iba jej meno, práve talentovaný brat sa veľkou mierou zaslúžil o jej úspech. Ricky Wilde je dodnes kapelníkom skvelej sedemčlennej kapely, ktorá zahŕňa aj dve plnohodnotné sady bicích, klávesy, dve gitary, basu a tiež vokál Rickyho dcéry Scarlett, ktorá je ďalším výnimočným talentom v úspešnej hudobnej rodine.

Na pódiu bratislavského Majestic Music Clubu odznejú 20. októbra single z nového albumu Here Come The Aliens, ale chýbať samozrejme nebudú ani staré známe pecky ako Chequered Love, Cambodia, slávny cover You Keep Me Hangin On (#1 v USA), You Came, Four Letter Word a mnohé ďalšie.


Kim Wilde sa vtrhla na hudobnú scénu v roku 1981 a hneď so svojím debutovým singlom Kids in America sa dostala na 2. miesto v britskom singlovom rebríčku. O necelé dva roky neskôr už vyhrala cenu Brit Award v kategórii Najlepšia britská sólová speváčka.

V roku 1986 dosiahla úspech aj v zámorí, pomohla jej k tomu mimoriadne úspešná coververzia skladby You Keep Me Hangin' On, pôvodne od skupiny The Supremes. Jej verzia obsadila 2. miesto v britskom rebríčku, pričom v Spojených štátoch sa stala veľkým hitom a dosiahla 1. miesto v hitparáde Billboard Hot 100. Po takmer štyroch dekádach na scéne je známa aj ako spisovateľka, dídžejka a televízna osobnosť.


"Všetci fanušikovia Kim Wilde máme teraz šancu vidieť náš idol na vlastné oči, tak verím, že si tento koncert spolu užijeme a vytvoríme atmosféru, na ktorú sa bude ešte dlho spomínať," uvádza za organizátorov Martin Veleba z agentúry RETRO.GIGS Promotion. Z koncertu vám prinesieme reportáž a snáď sa nám podarí Kim alebo Rickyho odchytiť aj na rozhovor.

Posledné vstupenky na takmer vypredaný bratislavský koncert Kim Wilde kúpite v sieti Predpredaj.sk.


Vstupenky:  Predpredaj.sk

Facebook event

Zdroj: RETRO.GIGS Promotion (Hudba.sk edit)
Foto: Facebook.com/officialkimwilde


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti