Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Slza a Monika Bagárová spomínajú na leto s novým singlom Červánky

Kapela Slza a Monika Bagárová spomínajú na leto s novým singlom Červánky

12.10.2021 - 15:30 | redakcia

Česká popová kapela Slza predstavuje novú pieseň Červánky, do ktorej si Petr Lexa s Lukášom Bundilom ako hostku prizvali speváčku Moniku Bagárovú. Romantickú skladbu s poetickým a chytľavým refrénom sprevádza videoklip, nakrútený počas babieho leta v slnečných moravských viniciach v Mikulove a Valticiach.


Petr Lexa a Lukáš Bundil tvoria kapelu Slza už sedem rokov a českú scénu pravidelne zásobujú rádiovými hitmi. Inak tomu nebolo ani na minuloročnom albume s jednoduchým názvom 3, z ktorého predstavili piesne ako Paravany, 4 Ráno alebo Žár. V súčasnosti sa v rádiovom éteri hráva ich posledný singel Bouře, na ktorom rovnako ako na celom albume 3 spolupracovali s britským producentom Oliverom Somom.

Z jeho produkcie je aj novinka Červánky. "Niekoľkokrát do roka za nami príde, na týždeň sa zavrieme na chalupe a skladáme. Mal za nami priletieť aj na jar, ale kvôli lockdownu sa to nedalo, tak sme skúsili vec, ktorá bola v tom čase veľmi bežná – skúsili sme skladať online," priblížil počiatky vzniku singla spevák Petr Lexa, ktorý je okrem spoluautorstva hudby aj autorom textu.


"V texte som mal od prvej chvíle jasno. Keď sa pozriem na poznámky z minulého apríla, nachádzam tam frázy ako 'konec léta', 'nad námi červánky', 'opilí láskou', 'ranní slunce'. To boli moje dojmy po prvom vypočutí pracovného dema. Z toho sa tak nejak prirodzene vyvinul príbeh dvoch ľudí a ich letného romániku, ktorý možno prečká aj zimné mrazy a bude z neho niečo viac, alebo skončí spolu s letom, a zostanú tak len krásne spomienky. Rovnako ako v našom prechádzajúcom singli Bouře, som text v závere konzultoval s ostravským hudobníkom Jiřím Krhutom. Spoločne sme ešte pár miest upravili, niečo doplnili a dotiahli text do finálnej podoby," dodáva Lexa.


S nápadom, že by z piesne mohol byť duet, prišiel Lukáš Bundil. Dvojica sa preto rozhodla osloviť speváčku a súčasnú porotkyňu SuperStar Moniku Bagárovú. "Bolo mi potešením spolupracovať s chalanmi zo Slzy. Zaspievať si iný štýl hudby, vidieť, ako pracujú v štúdiu iní hudobníci, a nazbierať ďalšie zaujímavé skúsenosti, je pre mňa vždy zážitkom. Je to veľmi milá spolupráca a krásny song," pochvaľuje si 27-ročná speváčka.

Videoklip sa odohráva v slnečnej letnej atmosfére v okolí Mikulova a Valtíc. Nechýbajú preto romantické zábery na moravské vinice a pamiatky. V klipe môžete vidieť napríklad panorámu vinárstva Obelisk či Kolonádu na Rajstně – klasicistický pamätník zdobený postavami z antickej mytológie.
 
"Aj napriek nepopulárnemu rannému vstávaniu o 4:30, aby sme stihli východ slnka a následné šesťhodinové točenie, všetko prebehlo v skvelej atmosfére," hovorí režisér videoklipu Radim Věžník. "Južná Morava je pre mňa symbolom leta, pohody a romantiky – to všetko sme sa snažili v klipe zachytiť. Vybrali sme si tie najkrajšie pamiatky a prírodu v okolí Mikulova a Valtíc. Mám to tam veľmi rád. Navyše sme vychytali snáď posledný letný deň, kedy bolo od rána úplne jasno a svietilo slnko, takže sa nám vďaka tomu podarilo zachytiť nádherné zábery," dodáva Petr Lexa.

Singel Červánky nájdete okrem Youtube aj vo všetkých streamovacích službách.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Thomas Habr


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti