Hlavná stránka

>

Správy

>

Ventolin, FVLCRVM aj Catastrofy. SHARPE zverejnil prvé mená druhého ročníka

Ventolin, FVLCRVM aj Catastrofy. SHARPE zverejnil prvé mená druhého ročníka

12.12.2018 - 15:30 | redakcia

Po mimoriadne pozitívnych ohlasoch na prvý ročník sa bratislavský showcase festival a hudobná konferencia SHARPE hlási so svojím pokračovaním. Hudobný program návštevníkom opäť prinesie ukážku kvalitnej súčasnej tvorby zo Slovenska i zahraničia. Žánrovú pestrosť potvrdzuje už prvých sedem zverejnených kapiel.


Pri tohtoročnej premiére sa pre nový slovenský showcase festival výborne osvedčili priestory bratislavskej Novej Cvernovky, ktorá bude SHARPE hostiť po druhýkrát v dátumoch 26. a 27. apríla 2019. Poslaním hudobnej časti festivalu je predstaviť fanúšikom progresívnu selekciu zo súčasnej domácej a zahraničnej produkcie bez žánrových obmedzení. Samotným interpretom zase poskytuje možnosť prezentovať svoju tvorbu pred lokálnymi i zahraničnými hudobnými profesionálmi, nadviazať zaujímavé kontakty a rozšíriť tak svoje pôsobisko aj za hranice.

Konferenčná časť podujatia vytvára platformu pre vzdelávanie a networking hudobnej komunity. Diskusie, prednášky, workshopy a stretnutia za účasti profesionálov a významných osobností z hudobného priemyslu podporujú spolupráce medzi hudobnými scénami a napomáhajú exportu slovenskej hudby za hranice. Prvé informácie z konferenčného programu plánujú organizátori zverejniť v januári.

Elektronika, thrash metal aj progresívny jazz-funk-pop

Hudobnú rozmanitosť festivalu potvrdzujú už prvé zverejnené mená. O tanečnú retro-futuro šou sa postará Ventolin, ktorý nedávnym vypredaným koncertom v Novej Cvernovke potvrdil povesť jedného z najpopulárnejších elektronických bavičov na česko-slovenskej scéne. Sekundovať mu bude FVLCRVM, domáci producent so svetovým zvukom a pre festival špeciálne pripraveným live setom.

Prečítajte si: Svetová slovenská hudba: FVLCRVM a jeho skvelý debut v rakúskom Universale

Lokálnu scénu ďalej zastúpi jazz-funk-popová formácia Darkness Positive, ostrý a zároveň vtipný autentický thrash metal predvedú Catastrofy a éterické skladby s vplyvmi world music zahrá kapela okolo Sisy Fehér a Vladka Mikláša pod názvom Bardo. Zo zahraničných účinkujúcich sú zatiaľ známe ešte poľské elektronické trio JAAA! a rakúska post-punková zostava Tents.

Ukážky z tvorby účinkujúcich na SHARPE 2019 nájdete v playlistoch na Youtube a Spotify, ktoré budú postupne aktualizované o ďalšie mená. 

 
Za organizáciou festivalu stojí združenie LALA Slovak Music Export, iniciatíva podporujúca rozvoj slovenskej hudobnej scény a jej prenikanie do zahraničia. Združenie v uplynulom roku zorganizovalo 15 vzdelávacích a mentoringových podujatí pre hudobníkov po celom Slovensku, fokus na slovenskú scénu na Waves Vienna či výjazdy a networking slovenských hudobných profesionálov na podujatiach v Ľubľane, Viedni, Budapešti a Hamburgu.

Skúsenosti získané pri spomínaných aktivitách tím šikovných ľudí z LALA pretavuje do organizovania showcaseového festivalu na čo najvyššej úrovni. Úspech prvého ročníka SHARPE dokazujú aj tri nominácie v ankete European Festival Awards 2018 a množstvo pozitívnych ohlasov od lokálnych a zahraničných návštevníkov.

"Festivalový highlight nášho regiónu, super osobný prístup, obrovská pomoc celej domácej scéne, skvelé kapely aj organizácia, nadšenie a dôslednosť organizátorov v každom malom detaile, špecifická atmosféra a kreatívna energia priestorov Novej Cvernovky" - to boli niektoré z mnohých pochvalných reakcií na SHARPE 2018 zo strany zástupcov britského magazínu Louder Than War, luxemburského verejnoprávneho rádia 100.7 či festivalov Colours of Ostrava a Hviezdne noci Bytča. Väčšina zahraničných hudobných profesionálov sa chce na druhý ročník do Bratislavy vrátiť.

Prečítajte si: Premiéra prekonala očakávania. Výzvou pre SHARPE je zostať príjemným miestom

Prvých 100 festivalových permanentiek na SHARPE 2019 je aktuálne v predpredaji za 15 eur. Po ich vypredaní, pravdepodobne v priebehu nasledujúcich dní, stúpne cena festivalovej vstupenky na 19€. Viac info nájdete na www.sharpe.sk alebo na profiloch "Sharpe Festival" na Facebooku, Instagrame a Twitteri. Kapely sa so svojou tvorbou môžu prihlasovať na webe festivalu do konca roka 2018.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk za organizátorov poskytol Alexander Čerevka. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Ondrej Koščík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti