Hlavná stránka

>

Správy

>

John Wolfhooker podpísali zmluvu s Warner Music a vydávajú novinku Singularity

John Wolfhooker podpísali zmluvu s Warner Music a vydávajú novinku Singularity

13.01.2022 - 12:00 | redakcia

Česko-slovenská alternatívno-rocková kapela John Wolfhooker je najnovším prírastkom v stajni vydavateľstva Warner Music Czech Republic. Ako prvý singel pod touto značkou vydáva skladbu Singularity. Energickú a tvrdú, ale zároveň melodickú skladbu sprevádza videoklip so sci-fi námetom, ktorý postupne prestáva byť sci-fi a mení sa na realitu.


Pieseň Singularity vznikala súčasne s úspešným predchádzajúcim singlom Tidal Wave, ktorý kapela John Wolfhooker vydala minulý rok a v ktorom prekvapila fanúšikov hosťovaním Bena Cristovaa.

Text novinky je o vnútornom rozhovore so svojím "emočným Ja", ktoré má prevahu nad tým racionálnym. Tvorcovia videoklipu, Pam Rabbit a bubeník Adrian Janeček však v slovách piesne našli aj iný význam. Vystupuje v ňom robot
 v ženskej podobe, ktorý ako zástupca modernej technológie vezme do rúk život speváka kapely Martina Čupku v roli automechanika z blízkej budúcnosti. Inšpiráciou je slávna filmová séria Terminátor.

"Maťo je vo videoklipe za automechanika, čo je podobný paradox, ako keby mal jeleň šéfovať poľovníckej asociácii," smejú sa ďalší členovia. "Singularity je o upozornení na to, že nám pomaly, ale isto začínajú vládnuť stroje," dodáva kapela. Na tvorbe vizuálu sa tradične podieľala aj Alexandra Hrašková z FEROproduction a hlavnej úlohy sa zhostila Valentina Tran. Skladbu môžete počúvať a vo všetkých streamovacích službách.


Hudobne sa kapela v Singularity do určitej miery vracia k svojim koreňom, ktoré obliekla do modernejšieho a tvrdšieho kabáta. Kvalitný zvuk skladby majú na svedomí členovia kapely - gitarista Rony Janeček s basákom a spevákom Filipom Vlčkom, ktorí stoja za finálnym mixom a masteringom. "Vďaka improvizácii dodnes nikto z kapely nerozlúštil, čo sa reálne deje v breakdowne skladby, ktorý je najviac heavy, čo sme kedy vytvorili," priznávajú hudobníci.

John Wolfhooker je štvorčlenná česko-slovenská rocková kapela z Prahy, známa energickými živými koncertami a odvážnym prekračovaním hraníc hudobných žánrov. Štvorica sa netají, že je ovplyvnená rôznymi žánrami od popu cez nu metal až po deathcore a kapelami ako The Beatles, Periphery, My Chemical Romance, Bring Me The Horizon alebo Billy Talent, čo počuť z jej zvuku. Ich piesne zahŕňajú žánre siahajúce od post hardcoru, pop punku či funku až po progresívny metal a moderný pop. Členmi skupiny sú spevák Martin Čupka, gitarista Rony Janeček, basgitarista a spevák Filip Vlček a bubeník Adrian Janeček.


Pozrite si výbornú live verziu spomínaného singla s Benom Cristovaom a staršie ukážky z tvorby tejto mladej kapely s medzinárodným potenciálom.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. Správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti