Hlavná stránka

>

Správy

>

Lenka Dusilová a Longital chystajú na spoločnom koncerte hudobné prekvapenie

Lenka Dusilová a Longital chystajú na spoločnom koncerte hudobné prekvapenie

13.02.2018 - 16:00 | redakcia

Spoločne odohrali už niekoľko veľkých koncertov aj klubových turné a na česko-slovenskej scéne sú uznávanými menami medzi fanúšikmi aj odbornými kritikmi. Lenka Dusilová a Longital teraz chystajú ďalšie spojenie svojich hudobných svetov. Udeje sa 17. februára v bratislavskom klube Kamel.


Slovenská skupina Longital a česká speváčka Lenka Dusilová boli od prvého stretnutia v zákulisí festivalu Colours of Ostrava na rovnakej vlnovej dĺžke - zvukovej aj osobnostnej. Obidve zoskupenia charakterizuje nekompromisnosť v hudobnom prejave, príklon k avantgardnému popu a odvaha experimentovať.

Longital a Lenka Dusilová

Česká speváčka má za seboz kariéru pop-rockovej hviezdy, či spolupráce so skupinami Lucie a Čechomor, cez ktoré prešla až k nadžánrovej nahrávke V hodině smrti s kapelou Baromantika. Tá jej priniesla nominácie na ceny Anděl, ale ešte predtým aj mimoriadne veľkú fanúšikovskú odozvu v podobe úspešnej crowdfundingovej kampane. O to sympatickejšie vyznievajú Lenkine slová, ktoré vyslovila na adresu svojich hudobných kolegov zo Slovenska:

"Jsem dlouhodobě v zajetí nedotažených snů a jedním z nich je propojení se Shinou a Longital. Už jsme se toho nedávno dotkli, ale v současnosti jsem se celkem agresivně svou zásluhou odpojila od zásadních vztahů v mnoha rovinách, až mně to bolí. Myslím, že blízké měsíce budou ve znamení hledání a potkávání se s hudebními šamankami a různorodými hudebními kouzelníky, s kterými mám potřebu svý stíny zkusit proměnit do světla a hudby. A jsem šťastná za hudební společníky, kteří mně občas svezou přes hlubokou vodu, v které nechci plavat sama," povedala o Longital Lenka Dusilová.

V bratislavskom klube Kamel na začiatu Karlovej Vsi vystúpi 17. februára so sólovým programom. Keďže však už v minulosti predviedli obaja interpreti na pódiu plánované aj improvizované spolupráce, hudobné prekvapenia možno určite očakávať aj na bratislavskom koncerte.

 

Kapela Longital v posledných mesiacoch, pokiaľ ide o štúdiové nahrávky, žije skôr pozoruhodnými sólovými výtvormi svojich členov. Bubeník a klavirista Marián Slávka vydal v septembri debut vLáska s inšpiráciou u svojich najväčších vzorov, vrátane Mareka Brezovského. Speváčka, basgitaristka Shina zase spolu so Slavom Solovicom zložila dychberúci album Analemma, ktorý osciluje medzi scénickou filmovou hudbou, elektronikou a severskou melodikou.

Marián si tiež začiatkom tohto roka pripísal na konto nový album s kapelou Talent Transport a Shina ako zakladateľka značky Slnko Records vydala nedávno úctyhodný 100. album s názvom Pozdrav Slnku. Longital na originálnu jubilejnú kolekciu "umelcov zo Slnka" prispeli svojou verziou pesničky Zámok v porceláne od košickej kapely Kolowrat. Všetky tieto udalosti a umelecko-tvorivé vnemy sa určite odrazia aj v sobotnom koncerte na domácej pôde kapely z Dlhých dielov.


Redakciu Hudba.sk informoval Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko Records. Správu sme upravili a doplnili.

Foto: Martina Mlčúchová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti