Hlavná stránka

>

Správy

>

Nová hudobná akcia prinesie niečo, čo tu ešte nebolo. V apríli zavíta do troch miest

Nová hudobná akcia prinesie niečo, čo tu ešte nebolo. V apríli zavíta do troch miest

22.02.2018 - 14:10 | redakcia

Nadchádzajúca jar prinesie na Slovensko veľkú medzinárodnú hudobnú párty. RnB & Hip Hop Night sa uskutoční v apríli a zavíta do troch slovenských miest - Bratislavy (11.4.), Košíc (13.4.) a Piešťan (14.4.).


Autorom myšlienky a organizátorom podujatia je česká agentúra Brothers Music Agency, ktorá RnB & Hip Hop Night vytvorila ako dlhodobý koncept. Pod týmto označením chce v pravidelných intervaloch realizovať v Českej republike i na Slovensku koncertmi nabité večery so zaujímavými umelcami zo sveta aj z domácej scény, ktorí na jednom pódiu spoja viacero rôznych žánrov.

"Na Slovensku i v Čechách máme množstvo vynikajúcich hudobníkov a ja cítim vnútornú potrebu šíriť ich hudbu medzi ľudí," hovorí na margo svojho nového "hudobného dieťaťa" organizátor podujatia Patrik Jedlička. "Myšlienka prepojiť ich všetkých do jednej veľkej hudobnej párty sa nám páči a veríme, že sa bude páčiť aj našim hosťom," dodáva.

Finally s Angelou Johnson prvýkrát naživo

V rámci prvého ročníka RnB & Hip Hop Night sa uskutočnia v oboch krajinách po tri koncerty. Vďaka pestrej skladbe hostí bude v každom meste program vyzerať trochu inak. Spoločným menovateľom všetkých troch slovenských koncertov je uznávaný slovenský hudobník Eugen Botoš so skupinou Finally, ktorá sa postará o hudobný support všetkých účinkujúcich počas celého turné ako tzv. leader band.


Na všetkých troch slovenských koncertoch sa predstaví exkluzívny hudobný hosť z USA, vynikajúca R&B speváčka Angela Johnson, ktorá nahrala niekoľko skladieb na Botošov album Final Definition.

"Som veľmi rád, že Angela Johnson prijala pozvanie a ešte viac sa teším, že budeme môcť zahrať aj naše spoločné skladby v premiére naživo. Pozývam všetkých fanúšikov dobrej hudby na tieto exkluzívne koncerty," teší sa na blížiace sa turné hudobník a producent Eugen Botoš.


V bratislavskom Majestic Music Clube sa navyše ako hostia predstavia Celeste BuckinghamVladis, v košickom GES Clube Vladis a rómsky hudobný virtuóz Alexander "Šani" Sási. Na všetkých troch slovenských koncertoch sa tiež predstaví nový český hudobný objav, mladá talentovaná speváčka Christinne. 

Program jarnej RnB & Hip Hop Night Tour:

11. apríl - Bratislava, Majestic Music Club
Angela Johnson
Eugen Botos: Finally
Vladis
Celeste Buckingham
Christinne

13. apríl - Košice, GES Club
Angela Johnson
Eugen Botos: Finally
Vladis
Sani Sasi
Christinne

14. apríl - Piešťany, Elektrárňa
Angela Johnson
Eugen Botos: Finally
Christinne


Biografie

Slovenskú jazz-pop-funkovú skupinu Eugen Botos Finally založili klavirista, líder a skladateľ Eugen Botoš, basgitarista Robert Vizvári a gitarista Martin Koleda v roku 2009 po tom, ako spolu tvorili sprievodnú kapelu slávneho amerického saxofonistu Erica Marienthala na jeho európskom turné. Odvtedy Finally absolvovali spoločné turné aj s interpretmi ako Earth Wind & Fire (Sheldon Reynolds), Gary Bias, Level 42 či Marcus Miller.

Eugen Botos Finally má na konte dva albumy, na druhom s názvom Final Definition Eugen Botoš spolupracoval so svetovými umelcami ako Dionne Warwick, Brian McKnight, Earth Wind & Fire, Jeff Lorber, Marcus Miller, Victor Wooten, Dave Weckl, Maysa Leak, Angela Johnson, Eric Moore, Ronald Bruner Jr. a Eric Marienthal. Album sa predáva v Japonsku, kde vyšiel v produkcii Eugena Botoša pod hlavičkou labelu P-Vine Records.


Americká R&B speváčka Angela Johnson ukázala svoj talent už ako malé dieťa - od štyroch rokov hrá na klavíri a od deviatich na husliach. Uznávaná speváčka, producentka a multiinštrumentalistka má zatiaľ na konte šesť sólových albumov. Posledný s názvom Naturally Me vydala v roku 2014. Je držiteľkou ocenenia SoulTracks Readers' Choice Award v kategórii Independent Album of the Year za album It's Personal (2010).

Spolupracovala s osobnosťami ako Frank McComb, Eric Roberson, Rahsaan Patterson, Gordon Chambers či Marlon Saunders. Vo svojich skladbách a textoch sa často venuje problematike aktuálnych politicko-ekonomických otázok v Amerike, vyzýva komunitu k mobilizácii, návratu k prírode, šetreniu prírodných zdrojov a k harmónii medzi telom a dušou.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti