Hlavná stránka

>

Správy

>

Sedemročný slovenský talent Áron Hodek zaujal na prestížnom americkom veľtrhu

Sedemročný slovenský talent Áron Hodek zaujal na prestížnom americkom veľtrhu

13.02.2018 - 09:30 | redakcia

V Komárne vyrastá ďalší mimoriadny muzikantský talent, sedemročný basový gitarista Áron Hodek (*1.12.2010). Jeho starší brat Dávid Hodek (*19.9.1997) je dnes už známym a úspešným hráčom na bicích nástrojoch, ktorý účinkuje so špičkovými muzikantmi domácej aj zahraničnej scény. Zdá sa, že podobná budúcnosť čaká aj Árona.


Svoju prvú basovú gitaru dostal Áron Hodek pod vianočný stromček v roku 2016, dnes má na sociálnych sieťach desaťtisíce fanúšikov a všimli si ho už aj za veľkou mlákou. Výsledkom bolo pozvanie na najväčšiu výstavu hudobných nástrojov a zvukového príslušenstva NAMM, ktorá sa koná vždy v januári v kalifornskom Anaheime. Áron na ňu vycestoval v sprievode otca Szilárda a staršieho brata Dávida.

Najmladší v histórii hudobného veľtrhu

"V Spojených štátoch sme strávili 12 dní, mali sme bohatý program. Áron sa predstavil v expozíciách dvoch firiem, prvou bola Gruv Gear, ktorá za zaoberá nástrojmi a príslušenstvom. Po celý čas nás sprevádzal známy hudobník Bootsy Collins, ktorý hral v sprievodnej skupine Jamesa Browna. Získali sme mnoho podnetov, absolvovali veľa stretnutí, končili sme až večer. Druhý deň to bolo podstatne iné, opäť bol s nami Bootsy Collins, Áron vystúpil na veľkom pódiu spolu s americkým talentom Mauriceom Fearsom jr. Spolu s Bootsym sme sa boli pozrieť aj na finále mladých muzikantov a Áron pomáhal Bootsymu s výberom víťaza," uviedol pre TASR po tlačovej konferencii otec Szilárd Hodek."Boli sme aj v stánku filipínskej firmy Elegee, od ktorej dostal Áron gitaru a ktorá mu vyrobí dve gitary ročne presne na mieru. Atrakciou pre nás bol aj Lennon Tour Bus (The John Lennon Educational Tour Bus, pozn. red.). Stretli sme veľa známych muzikantov, medzi nimi boli známi basgitaristi Jeff Berlin, Matthew Taylor, Victor Wooten či Marcus Miller, s každým máme fotografiu. Neobišli sme ani Chodník slávy, Áron má fotografiu na hviezde Michaela Jacksona, skupiny Destiny's Child či Nat King Colea. V priebehu výstavy sme sa dozvedeli, že Áron je najmladším muzikantom, ktorý bol pozvaný na túto veľkú šou, pred ním ani jeden chlapec nemal menej ako 15 rokov."

Tento zážitok je pre sedemročného Árona povzbudením na ďalšiu muzikantskú dráhu. V pláne majú spoločnú platňu s bratom Dávidom Hodekom. Slovenské publikum ho už mohlo vidieť naživo napríklad v rámci koncertov s projektom Radio Band, ktorý minulý rok založil uznávaný saxofonista Radovan Tariška. Bigband, v ktorom hrajú obaja talentovaní bratia, sa predstavil napríklad na rozhlasáckom Radio_Head Awards Festivale, kde odohral program venovaný tvorbe Mariána Vargu a Jaca Pastoria.

Výstava NAMM je v USA označovaná za najväčšiu udalosť na svete pre obchod s hudobnými výrobkami. Koná sa každoročne v januári v Kalifornii, je jedným z dvoch najväčších veľtrhov hudobných výrobkov na svete. Každoročne sa na ňom zúčastňujú aj známi hudobníci, viacerí z nich hrajú na nástrojoch od vystavovateľov zastúpených na veľtrhu. Prvý ročník sa uskutočnil v januári 1991.

Pozrite si videá s talentovaným Áronom Hodekom:


Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)
Foto: Facebook.com/aron.hodek.9


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti