Hlavná stránka

>

Správy

>

Barbora Poláková vydáva druhý album ZE.MĚ, predstaví ho aj v Bratislave

Barbora Poláková vydáva druhý album ZE.MĚ, predstaví ho aj v Bratislave

13.03.2018 - 11:00 | redakcia

Po úspešnom eponymnom debute z roku 2015 vydá česká herečka a speváčka Barbora Poláková v piatok 23. marca svoj druhý album. Novinka ZE.MĚ je podľa slov autorky koncepčne ucelenejšia a sústredenejšia. Albumu, na ktorom pracovala vyše roka, predchádzal ešte v novembri singel a videoklip Po válce.


Novinka Barbory Polákovej poteší najmä fanúšikov popu miešaného s elektronickými či funkovými prvkami. "S chalanmi si robíme srandu, že sa snažíme o kultiváciu popu, aby to bolo niečo, za čo sa môže človek postaviť - dobrý pop, aby som ho sama chcela počúvať," prezdradila v rozhovore pre agentúru TASR.

"Rozhodne chcem robiť muziku, ktorá by sa mne samej páčila. Na koncertoch by to bolo, samozrejme, vidieť, keby som robila hudbu len ako produkt. To vás nemôže naplniť, nemá to žiaden význam. Mňa to nabíja pocitom šťastia, som šťastná, že som to objavila, lebo nikdy som si nepriala, ani mi to nenapadlo, že by som robila muziku," hovorí herečka, ktorá sa v hudbe našla podobne ako jej kolegovia Vojtěch Dyk či Jakub Prachař.

O tom, že talentovaná blondínka sa hudobne vyvíja, svedčí spomínaný nový singel. Zmena však u nej nastala aj vizuálne, zásadne totiž zmenila účes. Dlhé vlasy podľa vlastných slov obetovala umeniu - ostrihala si ich počas tvorby originálneho videoklipu Po válce, v ktorom si vlasy sama ostrihala. Videoklip je zaujímavý aj tým, že sa odvíja v spätnom chode, speváčka sa teda musela naučiť celý text vyslovovať pospiatky.


Ako druhý singel z albumu ZE.MĚ plánuje zverejniť skladbu Vono. "Tá pieseň je o plevelných slovách, ktoré používame vo vetách - akoby, vlastne, relatívne, presne, akože - výplňových slovách," vysvetľuje. Oba single určite zaznejú aj na avizovanom turné, v rámci ktorého sa držiteľka dvoch cien Akadémie populární hudby Anděl 2015 v kategórii Objav a Pieseň roka predstaví po prvý raz aj publiku na Slovensku.

"Fanúšikovia sa môžu tešiť na všetko. V Česku hovorím na novú platňu, tu môžem povedať na obe platne, pretože sme tu ešte nehrali. Vlastne vôbec neviem, čo očakávať, budeme hrať zhruba dve hodiny a len deň predtým vyjde album," povedala pre TASR 34-ročná rodáčka z Kolína, ktorá na českej hudobnej scéne najskôr zabodovala pesničkami Kráva a Nafrněná. Vtipne v nich reagovala na rodové stereotypy a na debutovom albume potom príjemne prekvapila aj hlbšími textami.

V Bratislave sa Barbora Poláková predvedie 24. marca v Ateliéri Babylon s celou svojou kapelou na čele s hudobným skladateľom a klávesákom Davidom Hlaváčom. "Sú to spolužiaci zo školy, hrajú spolu strašne dlho, na to som mala skutočne veľké šťastie, to sa len tak nestáva. Viacerí skúsení muzikanti mi hovoria, že nám to strašne dobre 'šlape', je to tým, že chalani sú zohratí," komentuje speváčka výkon muzikantov, ktorých dopĺňajú traja vokalisti. Medzi nimi sú i dvaja členovia známej vokálnej skupiny Skety, ktorú mohli slovenskí fanúšikovia spoznať vďaka spolupráci na projekte Moruša Jany Kirschner.


Text: TASR (Hudba.sk edit)
Foto: Facebook.com/BarboraPolakovaOfiko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti