Hlavná stránka

>

Správy

>

Maddie Ziegler alebo známa reklama: Koho kopíruje Taylor Swift v novom klipe?

Maddie Ziegler alebo známa reklama: Koho kopíruje Taylor Swift v novom klipe?

13.03.2018 - 09:00 | Marek Majzon

Ak to ešte niekto nepochopil, Taylor Swift lezú médiá hore krkom. Dáva to najavo aj v ďalšom svojom singli z aktuálnej nahrávky .reputation. Vo videoklipe od svojho dvorného režiséra Josepha Kahna dostala možnosť byť na verejnosti chvíľu neviditeľná. Využila to teda na to, aby okopírovala tanečníčku, ktorú preslávila Sia, a minifilm pre známy parfém.


Momentálne vykúpenie zo spárov krvilačných médií začína ligotavým papierikom. Americká speváčka Taylor Swift ho nenápadne obdrží od muža, ktorému divák nevidí do tváre, počas rozhovorov na červenom koberci pred budovou, javiacou sa ako luxusný hotel. Ako je to už pri niekdajšej country hviezde zvykom, zatvári sa dramaticky až naivne, ale iba na pár sekúnd. Ešte ju čaká veľa pohybu.

Razom sa však neodráža v zrkadle jagot speváčkiných modrých očí. Namiesto znepokojenia prichádza obrovská úľava a nepohodlné lodičky letia bokom. Spoluautorka albumu .reputation (2017) si dáva tanečnú choreografiu nápadne pripomínajúcu tú vo videoklipe ku skladbe Chandelier austrálskej hitmakerky Sie, vďaka ktorej Maddie Ziegler očarila svet už ako 12-ročná. TayTay performuje nielen v lobby hotela, ale aj na ulici či v metre. Tesne pred koncom "dropne" na kapotu mokrého auta v koktejlových šatách grandióznu tanečnú figúru známu ako "špagát". Vo vyvrcholení napokon dôjde do baru, kde stretne autora priepustky z mediálnej štvanice.


Dej krátkej hudobnej snímky patrí k singlu Delicate, ktorý je už štvrtým zo spomínanej štúdiovky. Plavovláska ním chce vzdať hold svojmu ešte stále aktuálnemu priateľovi, britskému hercovi menom Joe Alwyn. Autorka hitu Shake It Off sa netají tým, že práve Alwyn jej bol útočiskom, keď čelila viacerým kauzám, napríklad, s raperom Kayne Westom a jeho manželkou Kim Kardashian alebo s kolegyňou Katy Perry. Spomínané obdobie predstavuje tematické jadro súčasného albumu rodáčky z Pennsylvanie.

Je ťažké zostať fresh


Bez kontroverzie to nejde. Ani najnovší kúsok z kinematografie Josepha Kahna pre Taylor Swift sa nevyhol dráme. Podľa viacerých módnych portálov sa hudobnému režisérovi a jednej z najlepšie zarabajúcich speváčok súčasnosti podarilo vykradnúť i reklamu pre parfém World značky Kenzo. Šot vznikol ešte v roku 2016, pričom na starosti ho mal režisér Spike Jonze. Na svoj tanečný únik pred svetom luxusu a úspechu sa vtedy dala niekdajšia baletka a hviezda seriálu The Leftovers Margaret Qualley.

V takmer štvorminútovom videu je Qualley účastníčkou galavečera, kde sa nie veľmi baví. Zo svojej spoločnosti sa ospravedlní a akonáhle získa čas pre seba, začína sa voľná tanečná jazda na podklade skladby Mutant Brain od Sama Spiegela & Ape Drums ft. Assassin. Paradoxne, aj toto improvizované vyčínanie začína grimasami rovnako, ako v prípade Taylor Swift. Nehovoriac o podobných farebných kombináciách alebo tanečných figúrach, upozorňujú fanúšikovia na Twitteri, ktorých cituje blog The Cut.


Predstavitelia značky si ťažkú hlavu z očividnej inšpirácie nerobia. Ako píše magazín Page Six, speváčke odkázali: "Počuj, Tay, chápeme ťa. Je ťažké zostať fresh. Zavolaj nám, vieme ti pomôcť." Medzitým však reagujú zlé jazyky "militantnejšie": "Všimol si niekto, že video Delicate od @taylorswift13 vykradlo Kenzo video od Spikea Jonzeho. Je to takmer to isté, len horšie tancuje,"obaril speváčku jeden z užívateľov siete Twitter. Fanúšikovia speváčky sú poväčšine dojatí.

Podobný videoklip už na scéne figuroval. V roku 2001 dostal Jonze prestížny gramofónik Grammy, a to za vizuál k piesni Weapon of Choice formácie Fatboy Slim. Vtedy sa z formalizmu, do ktorého človeka núti spoločnosť, uvoľňoval Christopher Walken.


Autor: Marek Majzon
Foto: koláž Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti