Beáta Dubasová ponúka v týchto dňoch svojim fanúšikom úplne novú pieseň s názvom Pierko pravdy. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento rok v máji oslávi speváčka veľké životné jubileum a pri tejto príležitosti vyjde v polovici mája vo vydavateľstve Opus jej prvá vinylová kompilácia s názvom Vráť mi tie hviezdy (XII najväčších hitov), ktorej predzvesťou je práve tento nový singel.

Skladba Pierko pravdy si začala žiť svoj príbeh ešte počas pandémie, keď Beáta Dubasová šila rúška a jedno z nich darovala aj svojmu priateľovi textárovi Ľubošovi Zemanovi, s ktorým sa pozná ešte zo speváckej súťaže Košický zlatý poklad z roku 1982. Ten jej za odmenu v tom čase k narodeninám napísal text k piesni, ktorý si speváčka napokon nechala až na túto výročnú udalosť k blížiacim sa okrúhlym narodeninám.

"Je to krásny, poetický a silný text s posolstvom o životnej pravde," hovorí Beáta a dodáva: "Ako autora hudby sme si spoločne s Ľubošom zvolili môjho kolegu Vaša Patejdla, s ktorým som tiež v minulosti veľmi intenzívne spolupracovala. Je autorom hudby aj producentom mnohých mojich úspešných platní a hitov ako Sme také aké sme, Dievča z reklamy, Prvý a posledný, Za dverami mojej izby, Muzikantské byty... Som veľmi rada, že sme sa opäť všetci stretli pri tejto našej vzájomnej tvorivej spolupráci a trocha aj symbolicky, po 30 rokoch od CD Modrý album z roku 1993."

Vašo Patejdl a Beáta Dubasová, 2023 Zdroj: archív speváčkyNahrávka vznikala v štúdiu Maple Tree Music v Prahe u Vaša Patejdla a gitary nahral Juraj Burian. Lyric video k piesni nezištne vytvoril speváčkin skalný fanúšik z Londýna Roman Klištinec. Pesničku môžete počúvať aj na digitálnych hudobných platformách.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Renáta Tomášová. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Beáta Dubasová