Hlavná stránka

>

Správy

>

Juraj Hnilica dojíma novinkou venovanou matkám. Prečo je refrén v čestine?

Juraj Hnilica dojíma novinkou venovanou matkám. Prečo je refrén v čestine?

13.04.2017 - 13:00 | redakcia

Obľúbený martinský spevák zverejnil pesničku, ktorú napísal ešte počas svojho účinkovania v súťaži Česko Slovensko má talent. Naviedla ho k tomu česká spevácka diva Lucie Bílá, ktorá v obľúbenej šou sedela v porote. Práve vďaka nej má pesnička refrén v češtine. Prečo ho však spieva Juraj?


"Počas pôsobenia v televíznej šou som mal česť spoznať osobne Lucku Bílú. Povedala mi, že by som jej mohol skúsiť zložiť pieseň," spomína na začiatok príbehu vzniku novej pesničky Juraj Hnilica. Ako priznal pre portál Novinky.cz, ponuka na spoluprácu s českou popovou ikonou bola preňho veľkou motiváciou a výzvou, no nevedel, kde začať, ani o čom by vlastne pieseň mala byť.

Tému mu nakoniec vnukla samotná Lucie Bílá pri jednom z ďalších rozhovorov. "Na jednej návšteve mi Lucka povedala, že má chorú maminku a že by chcela, aby jej zaspievala. Vravela, ako sa toho bojí. Mohla by si totiž potom povedať, že už môže odísť... Tieto slová mi zostali zapísané v duši a po odchode som nerozmýšľal nad ničím iným, len nad tým, že by som si prial, aby Lucka maminke ešte zaspievala, lebo keby som to ja v jej situácii nestihol, veľmi by ma to mrzelo," prezradil spevák, ktorého pri tvorbe ešte viac povzbudil fakt, že sa blížili 50. narodeniny jeho mamy.

Napokon však skladbu dokončil príliš neskoro a Lucie Bílá ju svojej mame už zaspievať nemohla. "Keď už som mal pieseň hotovú a chcel som ju poslať Lucke na vypočutie, pri bežnom surfovaní internetom som sa dozvedel nešťastnú správu o úmrtí jej maminky," priznáva so smútkom Juraj. Práve to je dôvod, prečo nakoniec pesničku nazvanú Se skrývám naspieval celú sám a rozhodol sa ju zverejniť s viac než ročným odstupom. "Táto pieseň nesie pre mňa veľké posolstvo, že mama je len jedna a treba si ju vážiť a milovať. Môj sen bol zaspievať si ju s Luckou, Boh to však zariadil inak, a preto mi nezostáva nič iné, len za to poďakovať a prijať to tak, ako sa to stalo," dodáva hudobník s pokorou.


Pesnička Se skrývám by sa mala objaviť aj na pripravovanom albume sympatického speváka. "Vydať by som ho chcel v septembri," prezradil Juraj Hnilica ešte v januári pre Hudba.sk. Naživo ho môžete aktuálne vidieť ako hudobného hosťa posledných jarných prednášok Pavla Hiraxa Baričáka. Uskutočnia sa už dnes večer v Poprade a 24. mája v Ivánke pri Dunaji. Podrobnosti a vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.

Text: Hudba.sk (zdroj: Novinky.cz)
Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti