Hlavná stránka

>

Správy

>

D-Fly zverejnil novinku You Decide. Spoznáte miesta vo videoklipe?

D-Fly zverejnil novinku You Decide. Spoznáte miesta vo videoklipe?

13.04.2021 - 11:00 | redakcia

Po dvoch nedávnych spoluprácach s projektom Rakovicky predstavuje D-Fly v týchto dňoch sólovú novinku. Slovenský raper a spevák s juhoafrickými koreňmi zverejnil skladbu You Decide spolu s videoklipom, v ktorom môžete spoznať viacero zaujímavých lokácií na Záhorí.


Denis Vlašić alias D-Fly priznáva, že You Decide je jednou z najosobnejších skladieb, ktoré v poslednej dobe napísal. Okrem toho sa hudobne a aj jeho prejavom za mikrofónom výrazne odlišuje od jeho doterajšej tvorby. "Je to trochu taká odbočka od vecí, ktoré sú väčšinou v mojej tvorbe. Povedal by som, že je to také vzdanie sa kontroly nad vecami, ktoré nemôžeme zmeniť, a tak len plávame životom bez nejakých obmedzení. 'Love yourself' je také hlavné motto," vysvetľuje D-Fly svoje vnútorné nastavenie a okolnosti, za ktorých sa rodila jeho novinka.

Singel vznikal v LVGNC Studios v rovnakom čase, kedy nahrával svoje nedávno vydané spolupráce s projektom Rakovicky - False Lights a Pills. Keďže všetci chalani si ľudsky i pracovne veľmi dobre rozumejú, Denis sa v ich štúdiu a pod ich producentským dohľadom rozhodol nahrať aj vlastné skladby.

"S Marekom Rakovickým a Oliverom Fillnerom je to vždy super odvedená robota. Poradili mi aj pár vecí, ktoré bolo dobré zapracovať do tohto žánru a trochu to upokojiť. Myslím, že aj tým, že si hudobne rozumieme a rešpektujem ich názor, sme to tak nejak voľne spoločne nasmerovali tam, kam to má patriť," pochvaľuje si Denis spoluprácu s LVGNC Studios, ktorá sa už stáva stabilným prvkom jeho tvorby. "Denis je všestranný a vie s hlasom citlivo narábať. Jeho nová poloha sa mi veľmi pozdáva a už sme ju použili aj v novej piesni od Rakovicky," hodnotí na margo Denisovho prejavu Marek Rakovický. 


Minimalistický gitarový podklad a pokojnú atmosféru skladby sa D-Fly rozhodol podčiarknuť videoklipom nakrúteným na rôznych miestach západného Slovenska. V klipe môžete vidieť typický záhorský borovicový les, unikátnu "púštnu" lokáciu zvanú Šranecké piesky, ale aj Holíčsky zámok či rozhľadňu Poľana na Myjave.

O námet, réžiu i postprodukciu klipu sa postarala produkčná spoločnosť M-Rouse Media. Autorkou artworku singla You Decide slovenská výtvarníčka a spisovateľa Kristína Kučerová alias Kriss Keller, ktorá dlhodobo žije vo Švajčiarsku.

Z JAR na Slovensko a od športu k hudbe 

D-Fly, vlastným menom Denis Vlašić, sa narodil 23. júna 1997 v juhoafrickej Pretórii. Od troch rokov žije so svojimi slovenskými rodičmi v Bratislave. Vyrástol v hudobníckej rodine. V detstve sa začal venovať na profesionálnej úrovni športovej kariére a stal sa hokejistom HOBA Bratislava a neskôr Slovana Bratislava. Popri športu sa od šiestich rokov aktívne venoval hre na klavíri, spevu a od 13 rokov aj písaniu vlastných textov, až sa napokon prepracoval k rapu.

Oficiálne vstúpil na scénu albumom Child Of Blood Diamonds (2018), ktorý vydal pod ochrannými krídlami Majka Spirita a jeho vydavateľstva Spirit Music Label. Rok 2019 bol preňho rokom featuringov (Stay s Monikou Bagárovou, Ride s Carmel Paradise a "multisingel" Hold On s Veronikou Strapkovou, Kristínou Tran, Fejbs a Leou Danis) a v roku 2020 zakotvil v LVGNC Studios a odštartoval spoluprácu s Marekom Rakovickým a Oliverom Fillnerom.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriána Čahojová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti