Hlavná stránka

>

Správy

>

BDHS si v novinke pomohli s Google Translate. Namiesto borovičky majú baklažán

BDHS si v novinke pomohli s Google Translate. Namiesto borovičky majú baklažán

13.06.2018 - 14:30 | redakcia

Unikátna prešovská skupina Blikajúci Dychový Hudobný Systém (BDHS) hrajúca tanečnú hudbu na dychové nástroje a veľký bubon sa hlási po debutovom singli Kurča s novou pesničkou. V novinke Baklažán obohatili svoju tvorbu o spev v španielčine. Do videa potom zakomponovali aj slovenské titulky a vtipné animácie.


Skladba, v ktorej máločo dáva zmysel, vznikla na podnet známeho prešovského pesničkára. "Edo Klena nás oslovil, či by sme nejako nespracovali pesničku, ktorú nám poslal. Sedeli sme s Tomášom pri počítači a premýšľali, čo s tým. Začali sme si text prekladať cez Google Translate do rôznych jazykov. Keď sme ho dali do španielčiny, ihneď nám napadlo, ako má táto pesnička znieť," upresňuje trombonista Tomáš "Maco" Paľo, ktorý vytvoril aj celý videoklip.

Zaujímavosťou je, že nikto z kapely nevie po španielsky, a tak si text preložili naspäť do slovenčiny a ponúkli ho vo forme titulkov vo videoklipe. "Je v nich to, čo si myslím, že ten text znamená, ale len natoľko, ako mi to potvrdil Google Translate," dodáva Maco. 


Je veľmi pravdepodobné, že význam textu a výslovnosť budú mať svoje chybičky, pretože jediné, čomu BDHS rozumeli, bolo pivo a vodka v refréne. "Baklažán tam je preto, lebo nám borovičku zle preložilo. Translator to nejako preložil, no nezdalo sa mi to. Tak som to dal preložiť do slovenčiny a napísalo baklažán," hovorí trombonista, ktorý niekoľko rokov pôsobil aj v skupine Chiki Liki Tu-a. Hudobne kapele vypomohli s basgitarou Dušan Papp a s perkusiami Miro Szirmai. 

Kapela Blikajúci Dychový Hudobný Systém vznikla zo zvedavosti, či sa dá hrať tanečná hudba na dychové nástroje. Podľa nadšených reakcií za posledný rok sa zdá, že sa to Prešovčanom darí. Čoskoro sa predstavia na hlavnom pódiu Vrbovských Vetrov. Tam si 14. júla zahrajú aj spoločnú pesničku s projektom Abusus Braňa Jobusa, ktorý bude zase na oplátku účinkovať v niektorej pesničke BDHS.

Pripomeňte si debut kurióznej kapely:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: archív BDHS


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti