Hlavná stránka

>

Správy

>

Projekt In Castle oživí zámocký park v Seredi, príde aj Goran Bregović (+súťaž)

Projekt In Castle oživí zámocký park v Seredi, príde aj Goran Bregović (+súťaž)

13.06.2018 - 16:10 | redakcia

Mesto Sereď umiestnilo tento rok na mapu hudobných festivalov nový projekt s názvom In Castle. Ide o sériu open-air koncertov známych zahraničných i slovenských hudobníkov v zámockom parku a amfiteátri.


Festival odštartoval v posledný májový deň vystúpením Kandráčovcov pod holým nebom. "Bol to príjemný zážitok, priniesol radosť vyše 3200 divákom," povedal pre TASR za organizátorov projektu In Castle riaditeľ Domu kultúry v Seredi František Čavojský. Projekt sa podľa jeho slov rodil dlhšie, chceli v ňom využiť prostredie historického objektu zámku a jeho okolia, ktoré dopĺňajú atmosféru koncertných vystúpení. Dom kultúry na koncertoch spolupracuje s Agentúrou KVAS.

"Rozhodli sme sa pre model viacerých koncertov počas leta namiesto jedného festivalového dňa s množstvom vystúpení," dodal Čavojský. Tento formát umožňuje pestrú dramaturgiu, ktorá na rôzne koncerty priláka rôzne cieľové skupiny a na každom podujatí sa vždy stretnú podobne naladení fanúšikovia.
 
Najbližší koncert sa uskutoční už budúci štvrtok 21. júna - predstaví sa svetovo uznávaný skladateľ a kráľ balkánskej hudby Goran Bregović so svojím Wedding and Funeral Bandom. Na Slovensko sa vráti v rámci aktuálneho svetového turné pri príležitosti vydania albumu Three Letters From Sarajevo. Lístky na tento koncert môžete vyhrať v našej súťaži na Facebooku.


Hneď na druhý deň, 22. júna, vystúpi v amfiteátri česká skupina Olympic. Potom bude až do augusta dlhšia pauza a na konci prázdnin do Serede zavítajú hneď štyri známe zahraničné mená. "Momentálne najpopulárnejšia popová kapela z Veľkej Británie Clean Bandit zahrá 9. augusta. Seredský koncert bude jej jediným v strednej a východnej Európe, ak nerátame maďarský festival Sziget," priblížil Čavojský.

Okrem toho sa v auguste sa na Slovensko vráti fínska legenda Apocalyptica, fanúšikovia energického rocku a nu metalu si prídu na svoje na koncerte kalifornských Papa Roach a staršie generácie poteší kráľovná glam rocku Suzi Quatro.
 
Amfiteáter v Seredi má kapacitu viac ako 1600 miest, podľa riaditeľa Čavojského v prípade väčšieho záujmu divákov postavia pódium na lúke pri kaštieli. Letné kino otvorili po rekonštrukcii v roku 2014, predchádzajúcich 17 rokov bolo zatvorené. Už pri otvorení mesto deklarovalo, že má záujem okrem filmových predstavení otvoriť ho aj iným podujatiam.

Zostávajúce koncerty v rámci projektu In Castle 2018:
(Miesto konania: Amfiteáter a Zámocký park, Sereď)

21. 6. - Goran Bregović & his Wedding and Funeral Band
 // Facebook event

22. 6. - Olympic

9. 8. - Clean Bandit (UK)
 // Facebook event

17. 8. - Apocalyptica (FIN) // Facebook event 

21. 8. - Papa Roach (USA) // Facebook event

26. 8. - Suzi Quatro (USA) // Facebook event

Zdroj: TASR + Hudba.sk
Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti