Hlavná stránka

>

Správy

>

Andrea Bocelli vydá po 14 rokoch album Sì. Bude o srdci, duši, rodine aj kúzle

Andrea Bocelli vydá po 14 rokoch album Sì. Bude o srdci, duši, rodine aj kúzle

13.07.2018 - 13:00 | redakcia

Andrea Bocelli, najúspešnejší interpret v rámci klasickej hudby, vydáva po dlhých 14 rokoch nový album Sì, ktorý oslavuje lásku, rodinu, vieru a nádej. Album Bocelli nahrával vo svojom dome v Taliansku za asistencie producenta Boba Ezrina, ktorý v minulosti spolupracoval s Pink Floyd či Lou Reedom.


"Chcel som sa vrátiť ku spomienkam, kedy som bol mladý muž hrajúci v bare na klavír. Odvtedy som vydal mnoho albumov, naspieval veľa coverov a absolvoval som nespočetne veľa vystúpení. Povedal som si, že nadišiel čas vložiť všetku energiu do tvorby zbrusu nových piesní," približuje vznik novinky Andrea Bocelli.

"Sì je album o srdci a duši, pozitivite a rodine, melódii a kúzle. V dnešnej dobe hovoríme až príliš často nie. Ale práve áno (Sì) je slovom, ktoré hovoríme pri prvom bozku, keď s niekým súhlasíme, keď chceme niekoho potešiť. Áno je vyjadrením pozitivity, sily a emócií," dopĺňa taliansky spevák.  


Prvý singel If Only vyšiel 15. júna v troch jazykoch a jeho anglická verzia na YouTube získala už takmer 350 tisíc zhliadnutí.  Na piesni sa autorsky podieľali Francesco Sartori a Lucio Quarantotto, ktorí majú na svedomí Bocelliho najväčší hit Con Te Partirò. Ten bol vydaný pred 20 rokmi a stal sa jedným z najpredávanejších singlov vôbec.  

Andrea Bocelli má za sebou kariéru, pre ktorú je právom považovaný za jednu z najväčších hviezd modernej hudobnej histórie. Spieval pápežovi, prezidentom a kráľovským rodinám. Vystupoval v najslávnejších koncertných halách a operných sáloch, na konte má vyše 80 miliónov predaných nahrávok, Golden Globe, sedem BRIT Awards a hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Spolupracoval s Edom Sheeranom, Arianou Grande, Jennifer Lopez, Tony Bennettom či Céline Dion.


Redakciu Hudba.sk informovala Dominika Dirgasová z Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Matteo Bazzi/ANSA via AP


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti