Hlavná stránka

>

Správy

>

Cigánski Diabli pokrstili nový album. V hľadisku sedel aj premiér Pellegrini

Cigánski Diabli pokrstili nový album. V hľadisku sedel aj premiér Pellegrini

13.08.2019 - 13:00 | redakcia

Krst nového albumu, premiéra dvoch klipov aj niekoľkonásobné standing ovations. Tak to vyzeralo na exkluzívnom koncerte orchestra Cigánski Diabli na Bratislavskom hrade. Nový album Kone im pokrstil Milan Lasica, ktorý si s nimi aj zaspieval. Cigánskych Diablov prišli podporiť mnohí známi hostia, dokonca aj premiér Slovenskej republiky Peter Pellegrini.


Kvalitnú hudobnú šou predviedli svetovo uznávaný cimbalista Ernest Šarközi a jeho manželka, violončelistka a speváčka Silvia Šarköziová, prvé husle zahral Štefan "Picúr" Banyák, viola znela pod rukami Jozefa Farkaša, tóny klarinetu a tarogata do skladieb vniesol Zoltán Grunza a na kontrabase sa predstavil Robert Fehér. Koncertnú zostavu doplnili externí klaviristi Štefan Banyák st. a Štefan Bertok spolu s bubeníkom Tomášom Farkašom. Svoj hlas v niekoľkých skladbách predviedla aj dcéra Silvie a Ernesta - talentovaná Vanessa Šarközi.

Koncert odštartovala premiéra dvoch nových klipov Kone a Vráť mi sny. "Bola to náročná práca, ale aj splnenie mojich snov. Ja mám úžasný zážitok, sedela som na koni, zajazdila som si, dokonca som sa s ním brodila vo vode v Malom Dunaji. Som plná nových skúseností. O námet a réžiu oboch klipov sa postaral Anton Faraonov, kameru, strih a obrazovú postprodukciu má na konte Július Karaffa. Ďakujeme všetkým spolupracovníkom," teší sa Silvia Šarközi.


Počas dvojhodinového vystúpenia zazneli nielen osvedčené slovenské, ruské a židovské skladby, ale aj úplné novinky z čerstvo vydaného albumu Kone. Za krstného otca si skupina vybrala Milana Lasicu, pretože, ako povedal Ernest Šarközi, patrí medzi umelcov, ktorí dokážu zabávať a nikoho neurazia. Maestro Lasica pokrstil nový album pravou slovenskou včelovinou.

"Toto pozvanie ma veľmi príjemne prekvapilo, nečakal som to. Potešilo ma to a rád som to sľúbil. Tomu cédečku prajem, aby si ho čo najviac ľudí kúpilo a aby sa tešili z tejto úžasnej hudby Diablov, ktorí pripomínajú anjelov. Želám cédečku veľa, veľa úspechov u ľudí, pretože tá hudba je určená im," zaželal Milan Lasica.


Novinke zaželali na pódiu úspech aj vydavateľ Rostislav Pavlík a textárka Monika Kozelová. "Keď ma Cigánski Diabli oslovili, aby som im napísala texty, tak som vôbec neváhala. Jednak sú to moji kamaráti, ktorých mám strašne rada a nesmierne si ich vážim. A okrem toho mám rada muziku, ktorá má názor. Hlavne v nich cítiť srdce. Som strašne hrdá na to, že s nimi môžem spolupracovať a dúfam, že v tej spolupráci budeme pokračovať," neskrývala radosť Monika Kozelová.

Fenomenálnych hudobníkov si prišli vypočuť mnohé známe tváre a dokonca aj premiér Slovenskej republiky Peter Pellegrini. "Milujem tento temperament, mal som problém obsedieť na stoličke. Mám veľmi rád rómsku muziku. Myslím si, že je súčasťou nášho folklóru. Vždy keď počujem túto hudbu, tak mi to ide priamo do krvi. A ja sa rád hýbem, tak si ňu rád aj zatancujem," prezradil Pellegrini.

Cigánski Diabli na záver večera fanúšikom dokonca podpisovali nové CD. Koncertom na Bratislavskom hrade symbolicky odštartovali turné po slovenských mestách, v ktorom budú pokračovať v novembri a decembri. "Od novembra do januára predstavíme tento program v siedmich mestách po celom Slovensku. Veríme, že sa to fanúšikom bude páčiť rovnako, ako tu na hrade, kde mali ľudia fantastický zážitok," prezradil primáš orchestra Cigánski Diabli Štefan Picúr Banyák.

Cigánski Diabli turné Kone 2019:

19. 11. - Levice, CK Junior
5. 12. - Senec, Mestské kultúrne stredisko
7. 12. - Piešťany, Dom umenia
17. 12. - Nitra, PKO Nitra
18. 12. - Martin, Kino Strojár
19. 12. - Zvolen, Dom kultúry Podborová
20. 12. - Hlohovec, Kino Úsmev

Vstupenky: 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková. Text správy sme upravili.

Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti