Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Žabí Rauš má nový klip. Natáčali ho na Slovensku aj v New Yorku

Kapela Žabí Rauš má nový klip. Natáčali ho na Slovensku aj v New Yorku

13.08.2019 - 12:00 | redakcia

Bratislavská kapela Žabí Rauš zverejnila videoklip k skladbe Kade vedie cesta. Pesnička o hľadaní samého seba a svojej spriaznenej duše začala podľa mladých hudobníkov vznikať úplne spontánne.


"Na jednom bratislavskom koncerte sme si sadli do noty s dvomi talianskymi turistkami. Vyšli sme spolu do ulíc a užili sme si naplno príchuť nočného Starého Mesta. Baby však na druhý deň museli odletieť domov a ráno sme si hovorili - Kde sú naše skvelé parťáčky?" priblížil gitarista Adam Šamaj. "Odleteli ako lastovičky...," zasmial sa spevák Filip Pokorný. "Pre mňa je táto skladba aj o tom, že je asi v poriadku cítiť sa občas stratený - pokiaľ sa človek neberie príliš vážne, dokáže si udržať nadhľad a vnesie do toho aj štipku srandy. Každý z nás môže niekedy zabudnúť, kade vedie cesta," poznamenal mladý interpret.


Ako Pokorný ďalej informoval agentúru SITA, pieseň o neobyčajne-obyčajnom hľadaní životnej cesty doplnili so spoluhráčmi vizuálom v podobe pestrej mozaiky záberov z rôznych kontrastných prostredí, na ktorých každý člen kapely nachádza svoju vlastnú cestu. Filip sa s permanentne vybitým telefónom a bez navigácie počas mrazivých marcových dní neustále stráca a nachádza v newyorských uliciach, Adam sa spokojne kochá horským prostredím Žilinského kraja a svoju spriaznenú dušu skúša nájsť pri skejtovaní v dedinách pod horami, basgitarista Matej Piliar stavil na jeden z najstarších trikov pri vábení dievčat – na psa a bubeník a spevák Šteffi Kovalčík trávi čas na obraze so synom a adrenalínovým hraním hokeja, ktoré ho v súčasnosti nanajvýš napĺňa.

Videoklip si kapela produkovala svojpomocne - pomocou selfie sticku a GoPro kamery si každý zo štvorice hudobníkov natočil svoje zábery, ktoré Pokorný napokon postrihal do ucelenej podoby. "Dobrý hudobný klip nemusí byť postavený na špeciálnych efektoch. Stačí otvoriť oči a zachytiť to, čo sa deje okolo nás. Väčšinou to býva to najzaujímavejšie a najpravdivejšie," poznamenal Kovalčík.

Bonusom pre hudobných fajnšmekrov sú podľa Pokorného tiež zábery z brooklinskeho BC Studia. Producent Martin Bisi v klipe v krátkych sekvenciách odhaľuje divákom a diváčkam priestory, kde v sedemdesiatych rokoch nahrávali napríklad Sonic Youth a kde sa v začiatkoch svojej kariéry pohybovala Whitney Houston. Medzi skvosty štúdia podľa Pokorného patrí aj mixpult, na ktorom sa zvukovo zapisoval album Davida Bowieho. Videoklip k piesni Kade vedie cesta je podľa neho zároveň predzvesťou nového albumu s názvom Nemáme nič, čo nemáme.

Zdroj: SITA
Foto: archív kapely


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti