Hlavná stránka

>

Správy

>

Multižánrový E&A festival prinesie do Brezna kapelu MiraMundo aj Eniesu

Multižánrový E&A festival prinesie do Brezna kapelu MiraMundo aj Eniesu

13.08.2019 - 16:00 | redakcia

Multižánrový hudobný festival je spomienkou na Elene Chénot a Adolpha Simona, ktorí sa kedysi aktívne podieľali na rozvoji breznianskej kultúry a zároveň aj spomienkou na Francúzske dni, ktoré sa v Brezne v minulosti konali. Zámerom je pokračovať v nimi začatej tradícii a priniesť kvalitnú hudbu v rámci netradičného kultúrneho podujatia. Tento rok opäť v Brezne, 16. a 17. augusta.


Piatkový večer bude v znamení nežnejšieho pohlavia, ale aj exotickej hudby z rôznych krajín sveta. Spolu so svojou kapelou vystúpi éterická speváčka, muzikantka a autorka Eniesa. Mladá temperamentná Košičanka sa venuje okrem tvorby autorských piesní aj tvoreniu hudby do filmov, divadelných a rôznožánrových predstavení. V Brezne sa predstaví s jej najnovším pesničkárskym projektom.


Mladistvú energiu a výnimočný hlas. To je to čo so sebou prinesie Agi Hlavenková s kapelou. V jej tvorbe poslucháči nájdu aj autorské skladby v štýloch jazz, pop a soul spievané zamatovým hlasom v angličtine a slovenčine. Momentálne aktívne pracuje na debutovom singli s klipom.

Svoju indie-popovú tvorbu predstavia na festivale páni z Čiech. Kapelu Kucharski tvorí v základe trojica muzikantov z ikonických Fru Fru. Na jednom pódiu sa spoločne stretávajú hudobníci z Třebíča a z Brna, ktorí na popud výtvarníka a lekára doktora Kucharského zhudobňujú jeho texty a básne. Do Brezna prichádzajú s novým CD Láska co bezhlavě bolí.

Vrchol piatkového večera prinesie zmes hudby z rôznych krajín sveta. MiraMundo to je mix rôznych štýlov od bossa novy cez japonskú enku, španielsku buleriu až po reggae. Členovia kapely vám ponúknu kozmopolitnú hudbu barcelonských klubov, kde prevažne pôsobia. World music kapela brazílskeho skladateľa Luiza Murá si získava čoraz viac fanúšikov naprieč celým Slovenskom. Na pódiu v Bombure nebude žiadnym nováčikom.


Sobota bude patriť tanečnému klezmeru aj komorným duám

Z Čiech pricestuje hravá a energická Bára Zmeková. Talentovaná skladateľka a multiinštrumentalistka pohybujúca sa medzi jazzom, folkom, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Poslucháči jej živé koncerty označujú ako "soul trip" alebo "poézia v hudbe". V marci vydala svoj druhý album Lunaves a aktuálne sa zaslúžene pýši čerstvým víťazstvom na Czech Music Crossroads v Ostrave, kde získala cenu publika aj cenu od hudobných profesionálov. Do Brezna príde so svojím skvelým spoluhráčom Michalom Mihokom, ktorého môžete poznať z kapiel První Hoře, Voila alebo Nina Rosa.

Druhý festivalový deň spríjemní aj medzinárodné akustické duo Duska. Svoju tvorbu predvedú jazzová speváčka Ági Kazai z Budapešti a gitarista-spevák Štefanom Uhriňák z Košíc. Ich hudbu charakterizuje zvedavosť, pohyb medzi rôznymi hudobnými svetmi a neustála chuť experimentovať. Harmónia dvoch hlasov, tóny akustickej gitary a komunikácia medzi dvoma hudobníkmi vytvára príjemnú atmosféru. Hrajú prevažne vlastnú tvorbu a zaujímavo aranžované covery v akustickom prevedení s použitím rôznych efektov a looperu.


Klezmerové melódie zo Slovenska, balkánsky temperament a moderný rytmus. Aj to je kapela Preßburger Klezmer Band. Ich koncerty sú nasiaknuté emotívnou, tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy, pričom tiež ponúkajú aj podmanivo namiešaný kokteil zo židovskej, slovenskej, balkánskej a orientálnej hudby, ako aj z cigánskeho folklóru. To všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, reggae a latino.

Festival je otvorený aj pre rodiny s deťmi. Tento rok je pripravený koncert detskej kapely Maya Gal Hanna. Záver sobotňajšej noci bude patriť zmesi exotických tanečných rytmov v podaní argentínskeho hudobníka, experimentátora a DJa Cristiana Estrellu alias Mira Tus Manos.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Saša Pastorková.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti