Hlavná stránka

>

Správy

>

Real Something po tretíkrát prinesie sériu koncertov pre milovníkov alternatívy

Real Something po tretíkrát prinesie sériu koncertov pre milovníkov alternatívy

13.09.2017 - 13:10 | redakcia

Osviežením klubovej hudobnej jesene bude aj tento rok podujatie Real Something Series, ktoré do bratislavského priestoru Fuga opäť prinesie zaujímavé mená z alternatívnej hudobnej scény. Počas troch večerov v októbri a novembri uvidia fanúšikovia kvalitnej muziky šesť kapiel z piatich krajín - USA, Nemecka, Dánska, Česka a Slovenska.


"Sme radi, že koncept koncertnej série sa ujal a menej známe kapely nielenže pritiahli ľudí do klubu, ale svojimi koncertami potvrdili, že na neokukaných interpretov sa oplatí chodiť. Spokojní boli diváci, ale aj hudobníci a to nás veľmi teší. Aj preto s Real Something Series pokračujeme," hovorí Tatiana Lehocká z agentúry Real Something.

Séria troch koncertných večerov sa začne v nedeľu 8. októbra. Z newyorského Brooklynu príde duo Wild Arrows, v ktorého tvorbe počuť vplyvy rôznych žánrov ako dreampop, shoegaze, new wave, synth, či goth pop, pospájané do nevšednej hudobnej kombinácie. V máji vydali nový album Dreamlike Dream aj napriek tomu, že im hurikán zničil štúdio a všetky nahrávky. Čerstvé EP Back To Square One má na konte aj česká skupina Ette Enaka, ktorá tiež balansuje na pomedzí rôznych gitarových žánrov. Podstatné je, že naživo má nesmierny a strhujúci ťah.


Na druhom koncerte vystúpi vo štvrtok 26. októbra kapela, ktorá už na Real Something Series hrala v rámci premiérového ročníka a podľa viacerých fanúšikov bol koncert Dánov z Get Your Gun jeho vrcholom. "Keď sme dostali informáciu, že idú na turné s novým albumom, neváhali sme. Album Doubt Is My Rope To You vychádza 13. októbra a je vraj ešte temnejší ako jeho skvelý predchodca The Worrying Kind," vysvetľuje Lehocká. Kapela ide nadoraz, spomínaný koncert v októbri 2015 frontman Andreas odspieval vo vysokej horúčke a bolestiach a na druhý deň musela kapela zrušiť zvyšok turné, no aj napriek tomu to bol fantastický zážitok. 

Predskokanom dánskej skupiny bude slovenský multitalentovaný hudobník a producent Stroon a jeho živé prevedenie výnimočnej nahrávky Solar Preludes, na ktorej spája priezračný zvuk vibrafónu s metalovou špinou. "Je to neuveriteľné, ale Stroon ešte nehral na našej akcii, tak sme sa to rozhodli napraviť. Veď je to nielen náš dobrý kamarát, ale najmä famózny hudobník," teší sa Tatiana.


Posledný koncert série sa uskutoční vo sviatočnú stredu 1. novembra a zahrajú si českí Acute Dose s nemeckou skupinou White Wine. Organizátori videli obe skupiny naživo a vždy to bol extrémny zážitok. "Vieme, že Acute Dose vo Fuge už hrali, ale po ich koncerte na festivale Beseda u bigbítu nemáme dosť, je to neskutočná kapela," tvrdí Lehocká a opisuje aj prvé stretnutie s White Wine:

"Sedeli sme po koncerte The Ills v backstagi klubu Spieghel v Groningene a zrazu sme začuli niečo podivné. Všetci sme museli vstať a ísť sa pozrieť, čo sa to deje vedľa na pódiu. Zvláštne zvuky, neskutočne presná rytmika, čudesný spev a mocné reakcie publika. Ich hudba či performance sa absolútne nedá opísať, videá, čo sú na Youtube ani nepozerajte, ani nepočúvajte. Hneď po koncerte sme bežali za agentom dohodnúť koncert. Lebo toto treba vidieť naživo!"


(Ak by predsa...)


Program Real Something Series 2017

8. 10. - Wild Arrows (US) + Ette Enaka (CZ) - FB event   
26. 10. - Get Your Gun (DK) + Stroon (SK) - FB event 
1. 11. - White Wine (DE) + Acute Dose (CZ) - FB event 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Mário Gešvantner z Real Something.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti