Hlavná stránka

>

Správy

>

Spustili hlasovanie v súťaži Jazz Start Up 2017

Spustili hlasovanie v súťaži Jazz Start Up 2017

13.09.2017 - 14:00 | redakcia

Organizátori súťaže Jazz Start Up 2017 spustili na portáli jazz.sk hlasovanie verejnosti, ktorá rozhodne o víťazoch piatich duelových kôl. Vďaka partnerom, ktorými sú televízia 213 a nahrávacie štúdio TC Lemons, budú môcť fanúšikovia sledovať celú súťaž už aj s obrazom.


Medzinárodná porota v zložení Ondřej Pivec, Tomáš Liška, Boris Čellár, Juraj Griglák, Peter Solárik, Lucia Lužinská, Lukáš Oravec a Martin Uherek vybrala z 18 prihlásených skupín 10 postupujúcich finalistov. Do hlavnej časti súťaže postúpili Alan Bartuš Trio, Anna Hortová & friends, Dominika Titková & Friends, Erwin Kite, Jana Gavačová & Ľuboš Brtáň, Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers, Headmovers, SwinGang, Tomas Lukac Group a Voľný pád.

Interpreti sa stretnú postupne v jednotlivých kolách po dvojiciach v súboji, z ktorého vyberie víťaza verejnosť na základe videoklipov nahraných v profesionálnom nahrávacom štúdiu TC Lemons. Víťazi jednotlivých kôl odohrajú koncerty v bratislavskom hudobnom klube JazzTikot, ktorý odvysiela televízia 213. Víťaza Hlavnej ceny určí odborná porota zo všetkých desiatich finálových kapiel. Cena diváka pripadne zoskupeniu, ktoré najviac zaujme verejnosť v internetovom hlasovaní. Ceny odovzdajú organizátori počas slávnostného finále spojeného s koncertmi víťazov v sobotu 25. novembra 2017 v klube JazzTikot. Vstupy na koncerty sú voľné.

Program koncertov v klube JazzTikot: 

24. septembra - koncert víťaza prvého kola
8. októbra - koncert víťaza druhého kola
22. októbra - koncert víťaza tretieho kola
5. novembra - koncert víťaza štvrtého kola
19. novembra - koncert víťaza piateho kola
25. novembra - záverečný koncert víťazov, slávnostné odovzdanie cien

S Hlavnou cenou získa víťazná kapela možnosť dvoch dní strávených v profesionálnom nahrávacom štúdiu STUDIO J pod taktovkou zvukového majstra Milana Tokolyho a vydanie albumu pod hlavičkou Pavian Records. Cena Live Performance zahŕňa príležitosť účinkovania na popredných džezových festivaloch ako Medzinárodný jazzový festival v Košiciach, Mikulášsky jazzový festival, Trnavský Jazzyk a ďalších. Cenu diváka udelí televízia 213 na základe diváckeho hlasovania.

S nápadom súťaže prišiel hudobník Boris Čellár: "Start Up je moderný pojem a hlavná myšlienka tejto súťaže je podpora. Či už pôjde o víťazných interpretov, ktorí si odnesú hodnotné ceny alebo o všetkých zúčastnených, ktorí zažijú nahrávanie v profesionálnom štúdiu, či si zahrajú koncert pre publikum na pripravenom pódiu. Všetky tieto skúsenosti sú istou devízou do ďalšej profesionálnej činnosti," vyjadril sa.

Od roku 2013 v súťaži Jazz Start Up bodovali Swingless Jazz Ensemble (Hlavná cena), Andrej Urminský trio (Hlavná cena), Valér Miko trio (Hlavná cena); Carpet Cabinet (Cena Live performance), Paper Moon Trio (Hlavná cena); Especias (Cena Live performance).

Zdroj: SITA, Hudba.sk
Foto: FB.com/jazzstartup


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti