Aerosmith sú aktuálne na svojom rozlúčkovom turné. To dostalo minimálne na tridsať dní stopku od lekárov. Na jednom z koncertov si 75-ročný frontman poškodil hlasivky. Zostávajúcich šesť zastávok v Severnej Amerike sa odkladá na začiatok budúceho roka.

"Po 50 rokoch, 10 svetových turné a hraní pre viac ako 100 miliónov fanúšikov... Je čas na poslednú cestu!?" týmti slovami oznámili Aerosmith svoje rozlúčkové turné Peace Out Tour so štyridsiatimi zastávkami. Z nich stihla rocková formácia odohrať iba štyri koncerty. Zrušené septembrové vystúpenia sa týkajú zastávok v Detroite, Chicagu, Washingtone, Toronte, Raleigh a Clevelande.

"Láme mi to srdce, keď musím povedať, že som dostal prísny lekársky zákaz spievať nasledujúcich 30 dní. Počas sobotňajšieho vystúpenia som utrpel poškodenie hlasiviek, ktoré viedlo k náslenému krvácaniu. Budeme musieť posunúť niekoľko termínov, aby sme sa mohli vrátiť a podať vám výkon, ktorý si zaslúžite," vysvetlil Steven Tyler vo vyhlásení.

Minulý rok bola rocková formácia nútená zrušiť svoje koncerty z celkom iných dôvodov. Steve vstúpil do liečebného programu pre recidivistov. Dôvodom bol opätovný návrat k alkoholu po operácii chodidla. "Ako mnohí z vás viete, náš milovaný brat Steven dlhé roky pracoval na vytriezvení. Po operácii chodidla, aby sa pripravil na štádium a nutnosť zvládania bolesti počas procesu, nedávno recidivoval a dobrovoľne vstúpil do liečebného programu, aby sa sústredil na svoje zdravie a zotavenie," uviedla minulý rok kapela na sociálnych sieťach.
 
Text: Hudba.sk (zdroj Billboard.com)