Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Veronika Strapková v klipe Lietam odhalila časť svojho súkromia

VIDEO: Veronika Strapková v klipe Lietam odhalila časť svojho súkromia

13.10.2017 - 12:30 | redakcia

Už je to takmer rok, odkedy talentovaná speváčka Veronika Strapková, vystupujúca pod umeleckým menom VeronikaS, vydala svoj debutový album Puzzle. Ten obsahuje až 17 piesní, ku ktorým už mladá umelkyňa stihla natočiť niekoľko príjemných vizuálov. Najnovšie k nim pridáva videoklip k piesni Lietam.


Tú mnoho fanúšikov aj recenzentov označilo za najkrajšiu z celého albumu Puzzle (platí to aj v prípade našej recenzie). Aj samotná VeronikaS má k tejto skladbe naozaj špeciálny vzťah. Ako sama tvrdí, dobre sa jej tvorí najmä v situáciách, kedy sa cíti niečím zlomená alebo vyčerpaná. Vtedy svoje emócie spracováva a dostáva zo seba von prostredníctvom hudby. Táto pieseň je však skôr manifestom lásky než ventilom pre akékoľvek negatívne pocity. Speváčka totiž pesničku Lietam napísala pre svoju dlhoročnú lásku, partnera Filipa. Ako prezrádza, vzhľadom na intímny a osobný charakter skladby dlho zvažovala, či ju vôbec naspieva.

"Áno, je to pravda. Ja som celkom poverčivá a mám pocit, že ak niečo poviem s veľkým nadšením, tak o to môžem vzápätí prísť. Preto som sa tak bála úplne odhaliť svoje najintímenjšie emócie. Filip je pre mňa skutočne darom, ktorý som od života dostala a nechcela som to nejak zakríknuť. Nevedela som sa zbaviť pocitu... Čo ak?! Napokon som si však uvedomila, že moji fanúšikovia si zaslúžia všetky moje radosti, či smútky, ktoré prežívam. O to viac cítim, že sa vedia s mojou tvorbou viac stotožniť a sú mi bližšie. Že chcú počuť aj túto časť zo mňa. Časť, ktorá miluje a túži byť milovaná," vyznáva sa Veronika zo svojich pochybností a pocitov.


Keď už sa rozhodla nechať láskyplným pocitom voľný priebeh, pieseň podľa nej vznikala pomerne jednoducho - melódia aj refrén sa písali akoby samé. O aranžmán hudby sa postaral Veronikin obľúbený producent Emil "Esso" Smoliga a na jej finálnej zvukovej podobe sa podieľal Marek Šurin. Veronika už vlani po vydaní albumu vedela, že k pieseň chce zverejniť ako singel aj s videoklipom, nevedela však, ak osobnú tému preniesť aj do vizuálu.

"Dlho som uvažovala nad tým, ako to spraviť a mala som snáď tisíc variant. Všade mi v mysli účinkovali cudzí ľudia, tanečníci a ktovie kto všetko ešte. Napokon som si ale uvedomila, že táto pieseň je odo mňa pre môjho priateľa. Prečo by nás mali hrať cudzí ľudia, keď jedine my dvaja vieme, čo k sebe cítíme. Chcela som, aby to nebola len moja textová výpoveď, ale aj vizuálna. Skrátka, to sme my! Tak som sa odhodlala a rovno som sa ho spýtala, či by nechcel byť v klipe so mnou. A on na moje veľké prekvapenie povedal, že samozrejme," dodáva Veronika.

Emotívnosť klipu dotvára prostredie rakúskej prírody obklopujúce mestečko Zell am See. O vizuál sa postaral Veronikin dlhoročný kamarát Tomáš Miklas. Vizáž speváčky a jej partnera mala na starosti ako obvykle Lucia Lussi Šenková. "Celé je to len o láske, o takej ozajstnej, nehranej. Veľmi som si želala, aby ma ľudia mohli vidieť aj v tejto polohe. V polohe ženy, čo je proste šťastná, pretože našla to najvzácnejšie. Verím, že sa tam mnohé dievčatá nájdu tiež," dopĺňa na záver Veronika.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Jana Trellová. Tlačovú správu sme upravili. Novinky Veroniky Strapkovej môžete sledovať na Facebooku a Instagrame.

Foto: Tomáš Miklas (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti