Hlavná stránka

>

Správy

>

Pavol Hammel zahrá na bratislavskom koncerte to najlepšie, čo má

Pavol Hammel zahrá na bratislavskom koncerte to najlepšie, čo má

13.11.2012 - 16:53 | redakcia

Populárny slovenský spevák Pavol Hammel chystá jedinečný koncert. Spolu so vzácnymi hosťami predstaví 4. decembra v štúdiu Slovenského rozhlasu svoje čerstvé hudobné novinky, na koncerte však nebudú chýbať ani staré známe hity.


Pavol Hammel vydal počas svojej hudobnej kariéry vyše tri desiatky albumov. Ani minulý rok neodpočíval. Pokrstil nový album Nočná galéria aj výber najväčších hitov s názvom The best of PH. Tie budú môcť teraz fanúšikovia počuť naživo.

"Po úspešnom projekte Zelená pošta s Mariánom Vargom a Collegiom Musicom (reportáž) je tento koncert trochu z iného súdka. Okrem už zľudovených Kamalások, Smutnej rannej električky, Ľalie poľnej či Medulienky zaspievam aj zopár úplne nových skladieb. Myslím, že takých päť noviniek bude stačiť, aby sme príliš nezaskočili publikum," plánuje Hammel.  

Speváka bude na koncerte sprevádzať pražská skupina Alvik a taktiež dvaja vynikajúci slovenskí hudobníci, gitarista Juraj Burian a bubeník Martin Valihora. Inštrumentálnym hosťom bude aj gitarová legenda Radim Hladík, s ktorým spevák zahrá pesničky z ich spoločného albumu Déja vu.

Zaujímavé budú určite aj duety z predstavenia Everest zo Slovenského národného divadla, ku ktorému Pavol Hammel napísal hudbu. "Zaspievam si so slovenskou šansoniérkou Andreou Zimányiovou a českou speváčkou Michaelou Horkou. Pridá sa k nám aj pezinský chrámový zbor Ad Una corda. Bude to pre mňa premiéra, nikdy som ich ešte nespieval..." teší sa Hammel.   

Skutočnou lahôdkou koncertu bude kultová skladba Ľalia poľná v originálnom prevedení. Veľká sála Slovenského rozhlasu totiž ponúka píšťalový organ, na ktorom zahrá Martin Hanzel. "Budeme sa snažiť o takú interpretáciu, ako pred 35 rokmi, keď pesnička vznikla," sľubuje Pavol Hammel, ktorý ešte do konca roka plánuje odohrať aj pár ďalších koncertov. Spolu s Jurajom Burianom zahrajú vo Vysokých Tatrách aj na Podbanskom.

Nový album ani videoklip však nechystá. "Rozmýšľam o tom, ale dnes je vydanie albumu už luxus. Klip by sa oplatil nakrúcať jedine v prípade, keby tam hrali samé pekné mladé baby," dodáva s úsmevom spevák.   

Pavol Hammel - Ľalia poľná

Informácie pre redakciu Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z Propaganda House.

Foto: Propaganda House PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti