Hlavná stránka

>

Správy

>

Tublatanka vydala ďalšiu výberovku, bonusom je Nový vírus

Tublatanka vydala ďalšiu výberovku, bonusom je Nový vírus

13.11.2012 - 14:45 | redakcia

Slovenská kapela Tublatanka pred pár dňami vydala nový výberový album Cítim sa fajn - Najväčšie hity No. 3. Zaradila naň 19 skladieb z rokov 1995 až 2010, a jednu novinku - pieseň Nový vírus.


Vydanie tejto výberovky vníma líder rockovej formácie Maťo Ďurinda ako prirodzené pokračovanie prvých dvoch kompilácií Najväčšie hity No. 1 - Pravda víťazí a Najväčšie hity No. 2 - Ja sa vrátim!, ktoré mapovali predchádzajúce obdobia skupiny.

"Tublatanka má za sebou vyše 29 rokov činnosti, vydávania pesničiek, nakrúcania videoklipov, koncertovania, vydávania cédečiek a iného hudobného diania, preto bolo načase zmapovať aj posledné obdobie kapely. Všetky tieto cédečká majú rovnakú grafiku, zároveň aj booklet je vždy vytvorený z novinových výstrižkov. Sú tam zachytené míľniky kapely a je k tomu pridané množstvo predtým nepublikovaných fotografií. Zároveň na každom takomto CD sa nachádza nejaký bonus. Aj pre tento album sme spravili novú pesničku, ktorá sa volá Nový vírus," povedal Ďurinda v rozhovore pre agentúru SITA.

Kritika konzumnej spoločnosti

K novej skladbe napísal 51-ročný muzikant hudbu, o text sa postarala jeho manželka Mirka. "Nový vírus je kritika konzumnej spoločnosti a kritika toho, čo sa na nás šíri zo všetkých médií. Ide o vírus toho, že všetci chcú byť silou mocou "in", v značkovom oblečení od hlavy po päty, strašne bohatí, úspešní, slávni, voziť sa na drahých autách a vlastniť majestátne domy. Je to chorý vírus našej doby. To je v skratke pointa piesne," vysvetlil Ďurinda. K singlu vznikne aj videoklip, ktorý bude kapela nakrúcať práve dnes. "Myslím, že ten klip prinesie pointu, ten text tam bude viditeľný, veľa sme nad ním rozmýšľali."

Okrem novej skladby prináša výberovka Cítim sa fajn - Najväčšie hity No. 3 aj také pesničky ako Bez tvojej lásky, Šikmooká, Starý film, Revolúcia, Svet v ohrození, Zostaň so mnou, Ja sa mám alebo Pieseň pre Doda. Skladby pochádzajú zo štyroch štúdiových albumov Tublatanky - Znovuzrodenie (1995), Pánska jazda (2001), Patriot (2005) a Svet v ohrození (2010). 

"Táto výberovka je, dá sa povedať, z najlepších rokov Tublatanky, kedy sme už boli v zrelom veku. Začalo to asi v polke mojej tridsiatky a minulý rok som oslávil guľaté, veľmi výrazné päťdesiate narodeniny," poznamenal hudobník pochádzajúci z Bratislavy. Produkciu kompilácie mal na starosti samotný Ďurinda, mastering kapela zverila do rúk Bruna Oravca.

Tublatanka - Svet v ohrození

Zdroj: SITA
Foto: Igor Daniš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti