Hlavná stránka

>

Správy

>

Speváčka Janais predstaví svoj vianočný repertoár na slovenskom turné

Speváčka Janais predstaví svoj vianočný repertoár na slovenskom turné

13.11.2017 - 14:00 | redakcia

Na najkrajšie obdobie roka sa usilovne pripravujú aj známi slovenskí umelci. Výnimkou nie je ani speváčka Janais, ktorá si pre fanúšikov pripravila krásny hudobný darček. Už o niekoľko dní odštartuje koncertné turné pod názvom Vianočná Janais 2017. V rámci neho sa predstaví v jedenástich mestách.


"Organizujeme tri vlastné koncerty - v Prešove, v Banskej Bystrici a v Bratislave, ostatné vystúpenia s kapelou odohráme v rámci vianočných trhov v rôznych mestách po Slovensku a jeden v Česku," prezrádza podrobnejšie informácie o blížiacej sa koncertnej šnúre Janais, ktorú dobre poznajú aj milovníci francúzskeho šansónu.

Speváčku budú na koncertoch sprevádzať jej dvorní hudobníci Peter Kothaj (gitary), Martin Šenc (klávesy), Michal Šelep (basa, kontrabas), ale aj prizvaní kolegovia z brandže, Marián Karšay (bicie), Peter Fajta (husle) a hosť z Anglicka, huslista James Evans. Na všetkých vystúpeniach zaznejú okrem speváčkiných autorských piesní aj známe slovenské koledy. Chýbať nebudú ani francúzske a anglické vianočné skladby Petit Papa Noël, Go, Tell It on the Mountain či coververzia svetoznámej Let It Snow pretextovanej do slovenčiny.

Posledná menovaná pesnička je speváčkinou dlhoročnou srdcovkou. "Pieseň Nech sneží je užasná svojou ľahkosťou a veselosťou, práve preto otvára aj samotný album Vianočná Janais. Mňa si táto skladba získala už dávno a preložením do slovenčiny som sa snažila priblížiť ju ešte viac aj slovenskému publiku. Novinkou mojich tohtoročných vianočných koncertov bude coververzia piesne Winter Wonderland. Tú som prepísala do slovenčiny pod názvom Zimnou krajinou a už čoskoro ju predstavím svojim fanúšikom," dopĺňa informácie o pripravovanom trackliste turné charizmatická umelkyňa.


Za vianočný album získala zlatú platňu

Do povedomia širšej verejnosti sa Janais dostala najmä vďaka Eurovision Song Contest 2009, keď sa s piesňou Taram ta rej prebojovala do národného finálového kola. Okrem viacerých hudobných spoluprác vydala aj tri vlastné štúdiové albumy - Svetaboj (2009), Eurória (2013) a Vianočná Janais (2015). K vianočnému albumu má aj po dvoch rokoch stále blízko.

"Vianočné piesne sú moja srdcová záležitosť a nahratím vianočného albumu som si tak splnila jeden zo svojich snov. To, že je aj po dvoch rokoch stále žiadaný a získava si stále nových poslucháčov, ma veľmi teší aj motivuje," prezrádza. Na albume sa nachádza aj duet Biela pieseň so Zuzanou Smatanovou, a okrem tradičných slovenských kolied či troch autorských skladieb nechýbajú ani speváčkine najobľúbenejšie francúzske a anglické vianočné piesne.


O tom, že si album naozaj získal svojich priaznivcov svedčí nielen pozitívna kritika, ale i zlatá platňa a doteraz takmer štyritisíc predaných nosičov. To najlepšie z neho každoročne zaznieva aj na speváčkiných decembrových koncertoch, na ktoré sa Janais pripravuje už niekoľko týždňov vopred.

"Vianočné koncerty sú pre mňa veľkou zmenou z môjho tradičného repertoáru. Je to také milé vyrušenie zo zabehnutých koncertov, no o to viac si tieto vystúpenia po dlhej príprave užívam. Atmosféra na námestiach, v kostoloch, ale aj kultúrnych domoch býva čarovná a vychutnávam si každú pieseň od začiatku do konca. Veľmi sa teším, že ponuky na koncerty každým rokom pribúdajú. Máme tak s kapelou možnosť priniesť náš malý hudobný kúsok Vianoc medzi ľudí po celom Slovensku," uzatvára.

Vianočné vystúpenia Janais s kapelou:

25. 11. - Piešťany, Krása bez bariér, Hotel Balnea Esplanade
1. 12. - Bratislava, Vianočné trhy, Hlavné námestie
2. 12. - Košice, Vianočný koncert pred AuParkom
7. 12. - Prešov, Vianočná Janais, Kino Scala
10. 12. - Nitra, Vianočné mestečko
12. 12. - Banská Bystrica, Vianočná Janais, Robotnícky dom
13. 12. - Bratislava, Vianočná Janais, DK Zrkadlový háj
16. 12. - Rabča, Vianočné trhy, Námestie
17. 12. - Bratislava, Vianočné trhy v Ružinove, Park A. Hlinku
18. 12. - Vsetín, Veselé vánoční hody, Náměstí Svobody
20. 12. - Trenčín, Vianočné trhy, Mierové námestie
22. 12. - Trnava, Vianočné trhy, Trojičné námestie
30. 12. - Považany, Vianočný koncert, Kultúrny dom

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Michelle Kristová.

Foto: Jakub Steinecker


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti