Hlavná stránka

>

Správy

>

Štefan Štec získal dvojnásobnú platinovú platňu a vydáva nový album

Štefan Štec získal dvojnásobnú platinovú platňu a vydáva nový album

13.11.2019 - 09:00 | redakcia

Slovenský spevák rusínskej národnosti Štefan Štec na sobotnom bratislavskom koncerte, kde vystúpil v rámci svojho aktuálneho turné, prevzal dvojnásobnú platinovú platňu. Dostal ju za minuloročný album Poleťiv by'm na kraj svita. Dojatý umelec verí, že sa mu bude dariť nadchýnať pre ľudovú hudbu širokú verejnosť aj naďalej. Už o pár dní vyjde jeho ďalší album Duje vitor.


Keď Štefan Štec pred viac ako rokom vydával svoj debutový album, netušil, že zaznamená taký veľký úspech. Dostal zaň dvojnásobnú platinu, ktorá je dôkazom, že album sa vynikajúco predáva. "Vtedy mi to vôbec nenapadlo. Nevedel som, ako sa vlastne CD-čka v dnešnej dobe predávajú. Chcel som len nahrať moje piesne a potešiť ľudí," priznáva sympatický spevák.

Tento zámer sa mu podarilo naplniť naozaj dokonale - potešil hneď niekoľko tisícok fanúšikov. Po zverejnení fotky s dvojitou platinou mu mnohí z nich na sociálnych sieťach písali, že album si púšťajú naozaj všade. Hrá napríklad šoférom v autobusoch, ale poslucháčov si našiel aj za hranicami Slovenska, napríklad v Spojených štátoch amerických. "Myslím si, že ľuďom pripomína domov, korene, pôvod a je úprimný. Tak ako som to cítil, tak som to nahral," dodáva Štefan Štec.

Na albume hrá Štefanova kapela Fajta. Z úspechu sa teší aj jej primáš Dominik Maniak: "Milo ma to prekvapilo a potešilo. Je to skvelý feedback od ľudí, za čo im ďakujeme. Je to pre nás zadosťučinenie za to, že sme vytvorili niečo, čo nie je prvoplánové a nezabudne sa hneď po vypočutí."


Úspech prekvapil aj distribútora. Je to anomália, tvrdí

Dvojnásobnú platinu Štefanovi Štecovi odovzdal Marián Šoky z distribučnej spoločnosti Spinaker. Takýto úspech tradičnej ľudovej hudby je podľa neho anomália. "Za posledných 10, možno 20 rokov si nespomínam, kedy tento žáner dosahoval takéto čísla. Celkovo sa predalo viac ako šesťtisíc kusov fyzických nosičov a to je veľmi dobrý indikátor obľúbenosti, ktorým sa dnes na slovenskej scéne, bez ohľadu na žáner, môže pochváliť len úzka skupina umelcov. V našej branži to potvrdzuje silný vzťah medzi fanúšikom a umelcom," hovorí Marián Šoky.

Štefan Štec oslavuje úspech na prebiehajúcom vypredanom turné a pre fanúšikov má skvelú správu. Nový, v poradí druhý album s názvom Duje vitor je už hotový a pripravený na vydanie. Novinka uzrie svetlo sveta už na budúci týždeň pod hlavičkou vydavateľstva Universal Music SK.

"Nový album bude svieži, hudobne vyzretejší, budú tam zaujímavé i nečakané spolupráce a verím, že ľuďom prinesie pekné emócie," uzatvára Štefan Štec. Album, ktorý bude obsahovať aj zaujímavú úpravu titulnej piesne v podaní anglického producenta Eddieho Stevensa (Moloko, Róisín Murphy, Zero 7, Jana Kirschner...).

Zostávajúce termíny Štefan Štec & Fajta Tour - Jeseň 2019: 

16. 11. - Prešov, Kino Scala - vypredané
24. 11. - Zvolen, DK Podborová - vypredané  
7. 12. - Snina, Dom kultúry - vypredané

Rozhovor: Štefan Štec: Pokrivený obraz o folklóre sa dnes už trochu vyrovnáva

Reportáž z aktuálneho turné: Štefan Štec si Košice podmanil emotívnymi skladbami a živelnou atmosférou

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z Propaganda House. Text správy sme upravili. 

Foto: Adam Bázlik


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti