Hlavná stránka

>

Správy

>

Rockerka LeRa zverejnila svoju najosobnejšiu spoveď v piesni Divorce

Rockerka LeRa zverejnila svoju najosobnejšiu spoveď v piesni Divorce

Zdroj: archív speváčky
14.02.2022 - 17:00 | redakcia

Na sviatok svätého Valentína vydáva slovenská rocková speváčka Lenka Rakárová alias LeRa srdcervúcu baladu Divorce, ktorá je jej úprimným rozhovorom s Bohom o krachu vzťahu a rozvode. Osobná pesnička je po ôsmich rokoch jej prvou otvorenou spoveďou speváčky o najťažšom období, aké kedy prežívala.Mnohí ľudia počas dnešného sviatku všetkých zamilovaných pociťujú zo strany spoločnosti, médií či sociálnych sietí tlak, ktorý vyúsťuje do pocitov, že pokiaľ nežijeme v usporiadanom vzťahu, ale naopak, sme single, rozídení či rozvedení, strácame akýsi pomyselný kredit. Tento sviatok je pre mnohých doslova utrpením, cítia krivdu, hanbia sa a pripadajú si nekonečne sami.

Speváčka a skladateľka LeRa chce svojou novinkou okrem vysporiadavania sa s vlastným životom zároveň poukázať na to, že takmer každému sa už stalo, že stretol nesprávneho človeka, že sa pomýlil, že sa nechal oklamať a pociťoval bolesť zo zrady toho najbližšieho. "Každá zrada, nevera, klamstvo či rozchod chvíľu bolia a je to v poriadku. Avšak nepokazme si celý život negatívnymi pocitmi, výčitkami a spomienkami len preto, že niekto iný urobil chybu. Nemusíme pre ňu navždy trpieť. Naopak, môžeme sa jednoducho poučiť a v čo najkratšom čase začať odznova," hovorí Lenka Rakárová.

"Byť single je svojím spôsobom skvelé. Môžete spoznať samého seba, venovať sa svojim záľubám, vytvoriť si lepší vzťah so sebou samým a vtedy, keď budete pripravení, príde tá skutočná, ozajstná láska. Netreba tlačiť na pílu a už vôbec nie zotrvávať v toxických, neperspektívnych vzťahoch. Skôr či neskôr to skončí a vy zbytočne prídete o množstvo času. Veci buď sú alebo nie sú. Nič medzitým nie je. A ten najdôležitejší cit je sebaláska. Až potom prichádzajú na rad tí druhí," hovorí pragmatická rockerka, ktorá sa zo svojich nepríjemných skúseností s láskou vyspievala v balade Divorce.


Pesničku naspievala doma v kuchyni

"Vedela som, že na mojom novom albume Bird's Eye View chcem byť autentická a naozaj osobná. Chcela som sa s poslucháčmi podeliť o skutočné pocity a zážitky. Balada Divorce je to najosobnejšie, čo som doteraz napísala a naspievala," prezrádza LeRa, ktorej popularita momentálne rastie najmä v Nemecku. Tam uzavrela zmluvu s renomovanou bookingovou agentúrou, keďže na západe má rocková hudba stále svoje miesto. Svojím hlasom a farbou trochu pripomína slávnu Bonnie Tyler, v Nemecku ju zase prirovnávajú k legendárnej heavymetalovej speváčke Doro Pesch.

Speváčka nahrávala svoj aktuálny album vo svojom vlastnom štúdiu. Pesničku Divorce však naspievala doma v kuchyni. "S mojím bubeníkom Lackom Kováčom sme mali malú kreatívnu chvíľku, riešili sme aranžmány, môj spev a asi o tretej hodine ráno mi napadlo, že toto je práve tá chvíľa, kedy by som si trúfla naspievať pesničku Divorce. Laci rýchlo nainštaloval mikrofón a na jedenkrát som to celé zaspievala. A bolo to presne také, aké som chcela. S emóciami, s jedinečnosťou daného momentu a úplne autentické," vysvetľuje LeRa, ktorá je v novinke autorkou hudby aj textu.

Hudbu nahrali v Content studiu hudobníci Matúš Ferko (klávesy, hudobná produkcia, mix, mastering), Tomáš Michalčák (gitara), Slavomír Repaský (violončelo) a Ladislav Kováč (bicie). O videoklip sa postaral kameraman Robo Vegh, nakrúcalo sa v malackých lesoch a pred Dómom sv. Martina v Bratislave, kde sa speváčka v minulosti vydávala, čím pieseň o vnútornej bolesti získava na autenticite.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti