Hlavná stránka

>

Správy

>

Mladí Slováci Aces mieria do Nemecka. Chcú uspieť v medzinárodnej súťaži

Mladí Slováci Aces mieria do Nemecka. Chcú uspieť v medzinárodnej súťaži

14.03.2018 - 11:00 | redakcia

Bratislavská skupina Aces sa môže pochváliť ziskom viacerých ocenení. Na konte má druhé miesto v českej súťaži Radegast Líheň, finále v rakúskej EVN Band Contest a nedávno pribudol aj titul Objav roka na cenách Zväzu autorov a interpretov Slovenska (ZAI). Práve posledný spomínaný okamih bol impulzom pre prihlásenie kapely do súťaže v Nemecku.


Ide o prestížnu medzinárodnú súťaž, ktorú každoročne vyhlasuje hudobná asociácia Musikförderverein Passau e. V. (MFV) so sídlom v meste Passau na hraniciach Nemecka a Rakúska. Združenie, ktoré bolo založené hudobníkmi za účelom podpory tvorby mladých talentov, je uznávanou inštitúciou na hudobnej scéne už viac ako 25 rokov. MFV v Passau založila aj hudobný klub Tabakfabrik, ktorý je považovaný za ústredné miesto stretávania umelcov všetkých štýlov v tomto regióne.

Bratislavčania Aces v súťaži reprezentujú slovenskú rockovú scénu v medzinárodnej konkurencii až 90 kapiel. "Momentálne sme už v semifinále, v ktorom sa tento týždeň 17. marca pobijeme o postup do finále. Nebol by to úspech len pre kapelu, ale aj pre Slovensko," informoval manažér kapely Martin Gašparovič. Hudobnú cenu pre víťaza s názvom Smokey Joe Award udelí odborná komisia 1. apríla.

Skupina Aces vznikla v roku 2011 a je jedinečným zjavom na slovenskej scéne. Svoju hudbu mladí hudobníci definujú ako raw (surový) rock'n'roll. Ide teda o čistý rock nabitý energiou, ktorý chytí za srdce aj neortodoxných rockerov. Skupina prináša mladícku drzosť a nový zvuk, zároveň však hrdo nesie odkaz starých beatových legiend. Formácia v zložení Tomáš Michalčák (spev, gitara), Štefan Tomko (vokály, gitara), Daniel Griglák (bass gitara) a Boris Bašista (bicie) sa v Nemecku predstaví prvýkrát. Predstaví aj svoju najnovšiu tvorbu vrátane singla Save Me z pripravovaného albumu.


Text: Hudba.sk (zdroj: Martin Gašparovič)
Foto: Martin Gašparík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti