Hlavná stránka

>

Správy

>

GusGus odštartuje ďalší magický elektronický výlet v Ateliéri Babylon

GusGus odštartuje ďalší magický elektronický výlet v Ateliéri Babylon

14.03.2019 - 09:30 | redakcia

Po úspechu na minuloročnom festivale Pohoda sa islandská elektronická legenda GusGus 9. mája vráti na Slovensko. Tentokrát sa fanúšikovia môžu tešiť na plnokrvnú klubovú šou, ktorá je oproti festivalovým vystúpeniam dlhšia a intenzívnejšia. Napokon, v Bratislave sme sa o tom presvedčili už niekoľkokrát a ani tento koncert určite nebude výnimkou.


GusGus sú známi tým, že si každé svoje vystúpenie užívajú naplno a skladby naživo upravujú podľa momentálnych pocitov a atmosféry, ktorú im vytvoria diváci. Ženie ich k tomu neustála potreba vyvolať si hudbou na pódiu zimomriavky, čo spoľahlivo prenáša aj na ich fanúšikov. O tom, že sú v skvelej forme svedčil aj výborný minuloročný koncert v klube Roxy v Prahe.

"To, čo predviedli hudobný inžinier Birgir Þórarinsson a spevák Daníel Ágúst Haraldsson, by nenechalo chladným nikoho. Nekompromisné zvukové steny s hypnotickými beatmi, intuitívne gradácie s expanzívnymi vyvrcholeniami, hra svetiel a étericky rozrastrovaná atmosféra spôsobená všadeprítomným dymom. Že vystúpeniu chýbala projekcia som si nestihol ani uvedomiť," napísal náš redaktor Matej Kráľ v reportáži z pražského koncertu, ktorú uzavrel slovami: "Keď sa GusGus opäť objavia na Slovensku v klube, treba ísť. Rozhodne. Patria medzi najlepšie živé elektronické projekty na svete a ja som už v podobne silný zážitok po miernom sklamaní z Pohody tento rok ani nedúfal."


Skupina GusGus vznikla v roku 1995 v islandskom Reykjavíku a na konte má zatiaľ desať štúdiových albumov. Tvorba nerozlučnej dvojice, s ktorou sa v minulosti predstavilo viacero hudobníkov a vokalistov (napr. aj Emíliana Torrini), predstavuje jedinečný mix žánrov elektronickej hudby od housu, cez trance, minimal a progresívne techno až po elektropop, downtempo, trip-hop či ambient. Skladby z minuloročného albumu Lies Are More Flexible, ale aj množstvo úspešných trackov z predchádzajúcich nahrávok s nezameniteľným spevom Daníela Ágústa zaručujú magický výlet do sveta elektronickej hudobnej fantázie. Povestné severské tajomno sa v klubovom prostredí vždy postupne zmení na silnú vzájomnú výmenu emócií medzi pódiom a hľadiskom.

Najbližšie sa o tom môžete presvedčiť vo štvrtok 9. mája v bratislavskom klube Ateliér Babylon. Podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke klubu atelierbabylon.sk a na Facebook evente.


TIP: Pripomeňte si bratislavský koncert v Starej tržnici z roku 2014

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti