Hlavná stránka

>

Správy

>

Na jarných džezákoch vystúpi aj Strapo s kapelou General Foxx

Na jarných džezákoch vystúpi aj Strapo s kapelou General Foxx

14.03.2019 - 15:00 | redakcia

Ako už bolo avizované, v pondelok 15. apríla sa na prvom koncerte tohtoročných Jarných Bratislavských jazzových dní predstaví londýnsky multiinštrumentalista Alfa Mist. Teraz organizátori zverejnili aj meno nečakaného domáceho predskokana. Bude ním jeden z najznámejších slovenských raperov Strapo.


Ján Strapec alias Strapo sa na hudobnej scéne pohybuje už takmer 15 rokov. Väčšinu vystúpení absolvuje v klasickej forme hip-hopových koncertov, teda s dídžejom za chrbtom. Na džezákoch sa však predstaví s kapelou General Foxx, s ktorou má už za sebou niekoľko vystúpení. Kapelu tvoria kvalitní hudobníci, známi z oceňovanej kapely Ľudové Mladistvá - Martin "Majlo" Štefánik na klávesových nástrojoch, Jozef Madola na basgitare a bubeník Adrián Líška.

Aprílový koncert na Jarných Bratislavských jazzových dňoch bude špeciálny aj pre Strapa: "Príležitosť hrať na jazzových dňoch beriem ako odmenu a zároveň výzvu, ktorá ma inšpiruje k tomu, aby som sa nastavil trochu inak. Chcem to celé posunúť tam, kde som chcel vždy. Chcem robiť hudbu."


Organizátori Bratislavských jazzových dní v rámci ich jarného vydania tentokrát pripravili pre fanúšikov kvalitnej hudby dva koncertné večery. Prvý večer bude už o mesiac, 15. apríla. V Ateliéri Babylon okrem Strapa a General Foxx zahrá aj vychádzajúca hviezda súčasného jazzu z Londýna, producent a multiinštrumentalista Alfa Mist.

Vo štvrtok 25. apríla sa na džezáky vráti jeden z najlepších basgitaristov na svete Stanley Clarke. Pred jeho koncertom vystúpia Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, výrazné talenty mladej slovenskej hudobnej scény.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Silvia Turnerová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti