Hlavná stránka

>

Správy

>

Thom Yorke mal ako tínedžer komplexy zo svojho oka

Thom Yorke mal ako tínedžer komplexy zo svojho oka

14.04.2013 - 08:30 | redakcia

Líder kapely Radiohead Thom Yorke bol ako tínedžer presvedčený, že pre jeho zvláštne vyzerajúce oko ho nebude chcieť žiadna žena. Prezradil to americkému online magazínu pre tínedžerky Rookie v rámci sekcie, v ktorej celebrity radia mladým.


Yorke sa narodil s nehybným ľavým okom, ktoré nedokázal otvoriť. Ako dieťa podstúpil viaceré operácie, no podľa jeho slov poslednú pokazili a na ľavé oko poriadne nevidí, pričom jeho viečko už nikdy nevyzeralo normálne. "Keď som bol vo vašom veku, bol som presvedčený, že dievčatá si budú myslieť, že moje oko je naozaj škaredé. Vtedy som pracoval v krčme a taká stará pani, ktorá bola veľmi zábavná, bola prvým človekom, ktorý mi povedal: 'To je na tebe to najkrajšie,'" opísal.

Štyridsaťštyriročný spevák tiež poradil 16-ročnému dievčaťu, ktoré chcelo vedieť, ako niekomu povedať, že sa jej páči. "Ak si naozaj, naozaj veľmi hanblivá, čo som v tvojom veku bol aj ja, a ešte k tomu som chodil na chlapčenskú školu, kde som nemohol stretnúť žiadne dievčatá - čo keby si mu napísala odkaz? Keď sa s ním nedokážeš porozprávať, tak mu len napíš odkaz," vyjadril sa.


Thom Yorke vydal s Radiohead poslednú štúdiovku The King Of Limbs predvlani. Ako vo februári prezradil basgitarista Colin Greenwood, kapela sa najbližšie stretne v štúdiu v lete, kedy začnú práce na novom album. Radiohead ešte nikdy nevystúpili na Slovensku, no v roku 2009 sa naživo predstavili v Prahe a tiež na Frequency festivale v rakúskom St. Pöltene, kde boli headlinermi 9. ročníka podujatia.

Yorke momentálne pôsobí v projekte Atoms For Peace, na ktorom sa podieľa aj basgitarista Red Hot Chili Peppers Michal "Flea" Balzary, producent Nigel Godrich, bubeník Joey Waronker a brazílsky perkusionista Mauro Refosco. Superskupina vo februári vydala debutový album Amok, ktorý predstaví aj na tohtoročnom multižánrovom festivale Pohoda.

Prečítajte si: Thomovi Yorkeovi hranie bez Radiohead prospieva

Zdroj: SITA (Femalefirst.co.uk), archív Hudba.sk
Foto: AP Photo/Yves Logghe


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti