Hlavná stránka

>

Správy

>

Spontánna hudobná koláž: Beny Toth predstavil podmanivý singel S tebou

Spontánna hudobná koláž: Beny Toth predstavil podmanivý singel S tebou

14.05.2020 - 13:00 | redakcia

Gitarista, spevák, skladateľ a producent Beny Toth sa vracia s ďalším, v poradí druhým sólovým singlom S Tebou. Skladba vznikala v apríli v improvizovaných karanténnych podmienkach. Na novinke sa okrem neho podieľali hudobníci z kapiel Heľenine Oči, Akustika, či z košických kapiel The Street Groove, Universum Project a Pomaranč.


"Začiatkom apríla 2020, s príchodom prísnejších opatrení súvisiacich s pandémiou, bolo pre mňa takmer nemožné booknuť štúdio. Okolnosti rozhodli za mňa a nahrávanie začalo v mojej obývačke," pzrerazdil Beny Toth. Gitary, perkusie a spevy si nahral sám na jeden mikrofón, stále však chýbala basgitara.

V tej dobe sa hudobník skontaktoval s basgitaristom kapiel Heľenine Oči a Akustika, Tomášom Durkáčom, čo spustilo celú sériu udalostí, odsunulo zámer jednoduchej DIY skladby a vytvorilo priestor na vznik tejto spontánnej hudobnej koláže. "Postupne som oslovoval ďalších skvelých muzikantov, o ktorých som tušil, že sa podobne ako ja dokážu nahrať svojpomocne," dodal.


Na finálnej podobe skladby sa teda podieľal aj trombonista menovaných kapiel, Gregor Chalupecký, klavirista Dominik Haluška, trumpetista Richard Solárik a Richard Hritz - bubeník Benyho domovskej kapely Universum Project, ktorá tiež len pred pár dňami zverejnila nový singel V kroku rovní.

Za videom plným prírodných scenérií, ktoré dotvára pocit milej, jarnej skladby, stojí Jakub Čepek z Visual Clarity Studio a za finálnym soundom Peter Jakab zo štúdia Sinus Records. Skladba hovorí o láske, chvíľach strávených s blízkou osobou, ale naráža aj na dôležitosť neustáleho budovania (predovšetkým ale nielen) partnerských vzťahov.

Prečítajte si tiež: Talentovaný spevák a hudobník Beny Toth vydáva prvý sólový singel Hra

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Benjamín Toth. Text správy sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti