Hlavná stránka

>

Správy

>

Says zverejnili snový videoklip k skladbe Here We Built s Katarínou Málikovou

Says zverejnili snový videoklip k skladbe Here We Built s Katarínou Málikovou

14.06.2018 - 10:00 | redakcia

Slovenská kapela Says vydala v máji debutový album s názvom Recollection. Po pilotnom singli Peak, ktorý stihla predstaviť ešte pred vydaním albumu, teraz prichádza s novým videoklipom. Melancholická skladba Here We Built, ktorá celý album uzatvára, je spoluprácou s Katarínou Málikovou. Tá sa po boku speváka objavila aj vo videoklipe.


Album Recollection ponúka piesne s energickými gitarovými melódiami ale i melancholické skladby s jemnou elektronikou. Taká je i pieseň Here We Built, ktorá sa vyznačuje podstatne zádumčivejšou náladou ako ostatná tvorba kapely Says. K intímnej atmosfére skladby prispievajú klavírne party a vokály Kataríny Málikovej.

"S Kapelou Says som sa zoznámila na Sofar sounds a onedlho sme už zdieľali skúšobňu a bubeníka. Tam vznikla aj táto pieseň, ktorú som Dominikovi zharmonizovala a nahovorila ho na jej mantroidnú formu. Pri nakrúcaní klipu sme skoro umrzli, ale mali sme z toho radosť," prezradila speváčka a skladateľka, ktorá pred rokom a pol očarila odborníkov aj hudobných fanúšikov svojím debutom Pustvopol.

Skreslený pohľad na vzťah 

Ústrednou témou nahrávky Recollection je vzťah dvoch ľudí a jeho fázy. Do mozaiky albumu pekne zapadá aj videoklip Here We Built. "Motívom sú momenty blúdenia či spochybňovania budúcnosti vzťahu, zároveň je však retrospektívou a spomienkou na všetko pekné. Klipom sme nechceli prezentovať konkrétny príbeh, skôr sme chceli navodiť pocity, ktoré vo vzťahoch prežilo už asi veľa ľudí a doplniť tak minimalistický hudobný aranžmán," uvádza autor skladby a líder kapely Dominik Kitko.

O snový vizuál sa postarala Barbora Vaculová prostredníctvom kryštálu, ktorý skresľuje a rozkladá obraz. Jemná deformácia obrazu symbolizuje krehkosť vzťahu i to, že vo vzťahu si každý veci pamätá a prežíva inak. Nakrúcalo sa ešte v zimnom období na "pieskovom vrchu" Sandberg v Devínskej Novej Vsi.


Says stihli v tomto roku okrem vydania nového albumu a dvoch klipov absolvovať tiež svoje prvé turné. Skôr, než sa v jeseni vydajú na druhú koncertnú šnúru, zahrajú ešte na United Islands of Prague (23.6.), bratislavskom Urban Art Festivale (30.6.), na festivale Končiny (4.8.) a tiež v rámci letných koncertov na Magio pláži.

Vypočujte si celý album Recollection:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytli Zuzana Mráziková a Lukáš Hlaváč zo skupiny Says. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach kapely na Facebooku a Instagrame.

Foto: Barbora Vaculová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti