Hlavná stránka

>

Správy

>

Adam Ďurica podporí paralympionikov. Na piešťanskú Parádu prinesie emócie

Adam Ďurica podporí paralympionikov. Na piešťanskú Parádu prinesie emócie

14.06.2019 - 13:00 | redakcia

Skupina Fragile, raperka Sima, ale tiež Adam Ďurica. Týmto úspešným hudobníkom nie je ľahostajné, v akom svete žijeme a tak sa rozhodli podporiť paralympionikov. Zaspievajú na festivale Paráda, kde chcú v dobrej nálade prispieť k edukácii o ľuďoch so zdravotným znevýhodnením.


Po vlaňajšom prvom ročníku v Piešťanoch (podujatie sa predtým konalo každoročne na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom) pripravuje Slovenský paralympijský výbor tento rok "prvý bezbariérový festival" ešte väčší a ešte lepší. Na Kúpeľnom ostrove počká návštevníkov jedno hudobné a jedno vzdelávacie pódium, zatancujú si na rôzne druhy hudby, deti rozosmeje divadelné predstavenie Bojko a Zmrzlinka, dospelí sa porozprávajú s úspešnými paralympionikmi a v edukačnej zóne si vyskúšajú napríklad aj to, ako sa pohybuje na invalidnom vozíku. 

Už 22. júna v Piešťanoch spojí festival Paráda zdravých a zdravotne znevýhodnených ľudí. Slovenský paralympijský výbor chystá skvelý program. Zabavia sa deti aj dospelí a spoznajú výnimočných ľudí, ktorí napriek menej šťastnému osudu dokážu naozaj veľké veci.

Hudobný program s Fragile aj Adamom Ďuricom

V hudobnom programe vystúpi skupina Fragile, raperka Sima, ale tiež Adam Ďurica a ďalší umelci. "Možno niektorí o mne vedia, že mám veľmi rád ping-pong a práve cez stolný tenis som spoznal hendikepovaných športovcov, s ktorými som si mal možnosť zahrať. Vtedy si ma títo ľudia absolútne získali a majú môj rešpekt, pretože ma prakticky každý z nich porazil. To, čo dokážu pravidelným tréningom, je naozaj úžasné, a preto som vôbec neváhal, keď ma oslovili, aby som vystúpil na Paráde. Na jar som absolvoval úspešné akustické koncerty, a tak by som rád aj na Parádu priniesol takú malú ochutnávku a emóciu tohto turné," vraví Adam Ďurica.  

Raperka Sima spievala aj na vlaňajšom festivale v Piešťanoch. Tento rok opäť nezaváhala a pozvanie prijala. "Minulý rok ma úplne dostalo, keď hendikepovaní ľudia na vozíčkoch tancovali na moju hudbu. Vtedy som si povedala, že sa sem musím vrátiť a zažiť tú radosť s nimi opäť. Tento rok zahrám najmä skladby z nového albumu," vraví Sima.  


Deviaty ročník s vylepšeniami

"Priestor Kúpeľného ostrova bude rozdelený na športovú zónu, gastrozónu, edukačnú zónu a SPP zónu zábavy. Ľudia budú mať možnosť stretnúť úspešných paralympijských športovcov, porozprávať sa s nimi, ale celé to bude najmä o zábave. Pripravujeme mnoho atrakcií pre deti, súťaže, i divadlo.

Malých aj veľkých môže zaujať napríklad to, ak si vyskúšajú, aké to je pohybovať sa na vozíčku, s 3D okuliarmi zistia, ako vyzerá svet autistov, dozvedia sa o canisterapii, muzikoterapii, o integrácii. Je toho naozaj dosť, verím, že to bude zaujímavé," dodal predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.  

Účastníci Parády sa opäť môžu tešiť aj na stanovištia s paralympijskými športmi (streľba, lukostreľba, zjazdové lyžovanie, parahokej, šach, boccia, stolný tenis, curling na vozíku, volejbal, paracyklistika, taekwondo, powerhokej), ako aj na vzdelávacie a informačné stánky (SPV, Kúpele Piešťany, Štátne lesy, Kompava) a množstvo iných zaujímavostí.

Festival bude v Piešťanoch v sobotu 22. júna a program sa začne o 10:00 hod. Vstup je voľný. SPV ju organizuje v spolupráci so svojím dlhoročným partnerom Kúpeľmi Piešťany. Generálnym partnerom podujatia zostáva SPP, a.s. Podrobné informácie nájdete na stránke festivalu


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Eva Sládková z Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Stanislava Topolská


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti